niedziela, 31 października 2021

XI NOC POEZJI I MUZYKI

29 października w Sieradzkim Centrum Kultury odbyła się XI edycja festiwalu "Noc Poezji i Muzyki". Na spotkanie do teatru w Sieradzu, przybyli uczestnicy konkursów, poeci i zaproszeni goście.


Uroczystości uświetniła etiuda teatralna w wykonaniu uczennic z dwóch sieradzkich szkół, które w podziękowaniu za występ otrzymały drobne upominki, wręczane przez Sylwię Dęgę Frątczak Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Sieradzkiego. 

Rozstrzygnięty został konkurs "Polscy Poeci Dla Dorosłych i Dla Dzieci" oraz odbyło się spotkanie z pisarzem Tomaszem Jastrunem, który opowiadał o trudach sztuki tworzenia. 

Około godziny 21.00 na deskach teatru odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu "SUSZ". Zaprezentowane zostały poruszające utwory Leśmiana i Cwietajewej.

 Na zakończenie wręczone zostały nagrody laureatom "Turnieju Jednego Wiersza", gdzie jedną z nagród był puchar Starosty Sieradzkiego - Mariusza Bądziora. 

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy w Teatrze Miejskim poetki Magdalena Olejnik, Joanna Chachuła, Agnieszka Jarzębowska i Adriana Janosz, czytały swoje wiersze w sieradzkich liceach, wiersze mogli wysłuchać uczniowie z I i II LO.

 Zdjęcia dzięki Agnieszka Jarzębowska, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu i Powiat Sieradzki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz