sobota, 6 listopada 2021

"Ani jednej więcej" - protest w Sieradzu

W sobotę 6 listopada w całym kraju odbyły się protesty związane ze śmiercią 30-letniej Izy, która zmarła w szpitalu w Pszczynie w 22 tygodniu ciąży.

Również w Sieradzu odbył się w sobotę 6 listopada protest poświęcony 30-letniej Izie, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, gdzie lekarze nie chcieli usunąć płodu, który bezpośrednio zagrażał życiu matki i czekali na samoistne obumarcie płodu. Niestety kobieta nie przeżyła tego, 30-letnia Iza osierociła 5-letnie dziecko, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Podczas protestu organizatorzy wspomnieli 30-ltenią Izę, „słowami przyjaciółek Izy, jej dobrych znajomych, jej najbliższych, chlałabym opisać to, jaka Iza była….. Iza nauczyła mnie gotować zupę z trawy, zaraziła mnie pasją do zbierania tak zwanych karteczek do segregatorów”kliknij, aby wysłuchać MP3.

Przybyli na sieradzki protest mogli zapoznać się z nazwiskami posłów i posłanek z PiS z regionu Sieradzkiego, którzy byli za obostrzeniami aborcyjnymi, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Każdy, kto przybył na sieradzki protest, mógł poprzeć inicjatywę ustawodawczą "Legalna Aborcja Bez Kompromisów", pod petycją zebrano 95 podpisów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz