wtorek, 2 listopada 2021

Czujny po służbie

Policjantem jest się także po służbie. Udowodnił to starszy posterunkowy Michał Słowikowski z Posterunku Policji w Szadku. W czasie wolnym zatrzymał 35-letnią mieszkankę powiatu sieradzkiego, która mając 0,7 promila alkoholu w organizmie kierowała mercedesem. Skuteczna interwencja funkcjonariusza być może zapobiegła tragedii.


30 października 2021 roku po godzinie 4.00 rano starszy posterunkowy Michał Słowikowski w czasie wolnym od służby jechał drogą ekspresową S-8. Na wysokości węzła Złoczew zwrócił uwagę na nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim mercedesa. Kierowca jechał bardzo szybko lewym pasem, po czym co jakiś czas w niekontrolowany sposób zjeżdżał z lewego pasa na prawy. 

Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że kierujący mercedesem mógł być nietrzeźwy. Zachowując bezpieczną odległość, policjant cały czas jechał za tym samochodem. O sytuacji powiadomił dyżurnego komendy policji, podając swoja lokalizację. 

Gdy mercedes zjechał na stację paliw w Sieradzu, zza kierownicy samochodu wysiadła kobieta. Funkcjonariusz podbiegł do niej i od razu wyczuł woń alkoholu. 

Poinformował kobietę o konsekwencjach jej zachowania, jednak ona nie przejęła się tym faktem. Twierdziła, że ma poważny problem, ponieważ musi uzupełnić olej w silniku i zjechała na stację, aby go zakupić. 

Za chwilę na miejsce przyjechał parol ruchu drogowego, który przejął dalsze czynności. 

Policjanci ustalili, że mercedesem kierowała 35-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 0,7 promila alkoholu w organizmie. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Gratulujemy starszemu posterunkowemu Michałowi Słowikowskiemu z Posterunku Policji w Szadku czujności i godnej naśladowania postawy. 

Być może jego interwencja uratowała czyjeś życie. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!  Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz