czwartek, 18 listopada 2021

Wynagrodzenie prezydenta Osiewały będzie wynościć ponad 20 tys

Na najbliższej sesji rady miasta Sieradza, radni miejscy będą zajmować się między innymi, podniesieniem wynagrodzenia prezydenta Sieradza Pawła Osiewała.


Obecnie wynagrodzenie prezydenta Sieradza Pawła Osiewały, wynosi 10620 zł, na wynagrodzenia włodarza składa się, wynagrodzenie zasadnicze 4800 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny 2760 zł i dodatek za wieloletnia prace w wysokości 960 zł. 

W nowym projekcie uchwały wzrastają dość pokaźnie wszystkie składniki wynagrodzenia i tak, wynagrodzenie zasadnicze będzie, wymości 10430 zł, wzrost o 5630 zł, dodatek funkcyjny 3450 zł, wzrost o 1350 zł. Dodatek specjalny 4164 zł, wzrost o 1404 zł, dodatek za wieloletnią pracę 2086 zł, wzrost o 1126

Tu można nadmienić, że obecne wynagrodzenie prezydenta Sieradza obowiązuje od 2018 roku. 

Zastanawiające jest czy prezydenta takiego miasta jak Sieradz powinien zarąbać blisko tyle, co prezydent Polski, który zarabia około 25 tys. zł. 

Tu nasuwa się pytanie, czy ostanie podwyżki za wywóz śmieci były konieczne, jeżeli budżet miasta Sieradza ma się tak dobrze, że prezydentowi podnosi się wynagrodzeni o blisko 100 procent. 

Zachęcamy do komentowania, co Państwo sądzą o tak gigantycznych podwyżkach zarobku, gdy społeczeństwo tak szybko ubożeje. 

Najbliższa sesja rady miasta odbędzie się 23 listopada 2021 o godzinie 14.


10 komentarzy:

 1. Chyba jakiś żart, ale co się dziwić człowiek PiS, więc jemu się ta kasa należy. Teraz widać na co były potrzebne podwyżki za śmieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czym on sie tak zasłużył dla Sieradza?Sieradz nue ma pieniędzy cwaniara prezeska Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu od siedmiuset boleści wysyka wlascicielom mieszkań komunalnych wezwania przed sądowe za marne grosze, gdzie czlowiek nawet pełnego czynszu nie jest winien juz im sie w główkach pier..doli. Niech zaczną egzekwować kasę od najemców, co wcale nie płacą. Macie tupet przy tym korycie !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Człowiek z Pisu wszystko może. Podatek za nieruchomość podrożał, śmieci to samo a dlaczego a to dlatego żeby utrzymywać tą bandę pisowską w regionie.Ludzie obudźcie się jest ostatni dzwonek by pogonić ten rząd. Drożyzna, której nigdy takiej nie było, nie radzą kompletnie sobie z pandemią, to samo z kryzysem na wschodniej granicy, o kolesiostwie jakie panuje już w całym kraju nie wspomnę. To rozdawnictwo w postaci 500 plus i 13 emerytury zjadła inflacja, która jest najwyższa w całej Europie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia kadencja to trzeba się na chapać kasy

  OdpowiedzUsuń
 5. Przytocze tutaj scenę z filmu "Głupi i głupszy " jak ci dwaj szastali nie swoja forsą na lewo i prawo. Przy obecnie rządzących sytuacja jest podobna, nie swoje łatwo się rozdaje. Jeśli chodzi o tego Pana ,myśle że ta podwyżka się mu po prostu nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Musiał sobie wystąpić o podwyżkę, przecież nie stać go teraz na wywóz śmieci !

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziadostwo, dziadostwem pogania! Mam nadzieję, że rządy pisu szybko się skończą i złodzieje trafia gdzie ich miejsce! Rozliczenia roczne z SSM są kuriozalnie wysokie... Człowiek musiałby się chyba nie myć wcale (w ogóle nie korzystać z wody w sieci) żeby obniżyć i tak kosmicznie wysoki czynsz. Prąd w górę, śmieci ze złodziejskiej komunalki w górę i cała reszta w górę, łącznie z dietami darmozjadów z urzędu. Najlepiej rozdać pieniądze nierobom i patologii 500+, emerytą 18-stą emeryturę, a o wszystkich pracujących na to rozdawnictwo nikt nie pamięta!!! W TYM KRAJU RZĄDZI KLECHA, ZLODZIEJ I QRWA!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. No przecież pokazana niżej podstawa prawna dała do tego podstawę. Skoro jest ustawa to wystąpił o podwyżkę i ją dostanie. Ale rozumiem wasz zgrzyt, zwykły Polak pare % podwyżki a tu taka wielka. To jest niesprawiedliwe.

  OdpowiedzUsuń
 9. A co on takiego przepraszam bardzo zrobił że znowu mu podnoszą pensje? czyżby odszkodowanie dla potrąconej babci i wyrobienie lewego prawa jazdy kosztowoło aż tyle że potrzebuje dodatkowej kasy? do Łagru i niech zarabia jak zwykły człowiek a nie jak przypadło na karierowicza-mende...

  OdpowiedzUsuń
 10. Śmieszne to wszystko

  OdpowiedzUsuń