piątek, 19 listopada 2021

Dyrektor DPS w Sieradzu odwołana ze Stanowiska

Jak udało ustalić się naszym dziennikarzom, w tym tygodniu w trybie pilnym z funkcji dyrektora Domu Pomocy Społecznej została odwołana obecna dyrektor Alaksandra Gadomska.

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się ustalić, we wtorek 16 listopada dyrektor Godamomska została powiadomiona o tym, iż zostaje odwołana ze stanowiska w trybie natychmiastowym i ma opuścić miejsce pracy, czyli Dom Pomocy Społecznej. 

Jeżeli uda nam się ustalić więcej szczegółów w tej sprawie poinformujemy Państwa o tym. 

 UCHWAŁA NR 513/2021

ZARZĄDU POWIATU SIERADZKIEGO

z dnia 16 listopada 2021 r.

w sprawie odwołania Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu

oraz rozwiązaniu stosunku pracy

Na podstawie art. 32 ust. 2 pkt 5) ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920, z 2021r. poz. 1038, 1834) oraz art. 30 §1 pkt 2) ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020r. poz. 1320), w związku z art. 43 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2019r. poz. 1282, z 2021r. poz. 1834) uchwala się, co następuje:

§ 1. Odwołuje się Panią Aleksandrę Gadomską ze stanowiska Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu.

§ 2. Rozwiązuje się stosunek pracy zawarty na podstawie umowy o pracę z Panią Aleksandrą Gadomską za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, ze skutkiem na dzień 28 lutego 2022r. Przyczynę rozwiązania stosunku pracy z Panią Aleksandrą Gadomską stanowi utrata zaufania do pracownika wynikająca z niewłaściwego wykonywania powierzonych obowiązków.

§ 3. Zwalnia się Panią Aleksandrę Gadomską z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

§ 4. Poucza się Panią Aleksandrę Gadomską o prawie wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego w Sieradzu IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w terminie 21 dni od daty otrzymania oświadczenia o rozwiązaniu stosunku pracy.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Staroście Sieradzkiemu.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

1. ................................................. 2. .....................................................

Przewodniczący Zarządu Mariusz Bądzior Członek Zarządu Kazimiera Gotkowicz

3. ................................................. 4. .....................................................

Członek Zarządu Tomasz Baliński Członek Zarządu Jan Hankiewicz

5. .................................................

Członek Zarządu Artur Sterna

 

24 komentarze:

 1. No i doczekała się, dobrze jej

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ofiara polityki wice

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta dyrektorka bardzo długo stosowała mobbing wobec pracowników, poniżała i szydziła z nich. Mieszała wśród pracowników jak w kotle. Tylko kadry i księgowość się liczyły. A personel pracujący przy Mieszkańcach nie był szanowany. I w końcu przyszedł na nią czas. Mam nadzieję, że poczuła się tak jak inni pracownicy, którzy byli przez nią krzywdzeni.

   Usuń
  2. Dokładnie to samo robi teraz dyrektor w Biskupicach też powinien wylecieć, ale jest z PSL więc kolegów się kryje a nie wyrzuca ale przyjdzie i czas na niego

   Usuń
 3. Prawidłowo bo to pinda była jakich mało

  OdpowiedzUsuń
 4. Za stosowany mobbing wobec pracowników, to i tak późno całe zło do Pani Dyrektor wróciło. Co się odlecze , to nie uciecze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Karma wraca jak to mawiają, robiła z pracownikami co chciała, traktowała ich jak śmieci, przerzucała z piętra na piętro z filii do bankowca i z powrotem, potrafiła powiedzieć, że ktoś nadaje się tylko do zbierania petów. Nie szkoda jej wcale. A pogłoski chodzą, że zaabała kasiurkę z grantów na inwestycje w DPS, kupiła badziewne meble z bodzio, które zrobione są z kartonu a kasa była podobno nie mała.

  OdpowiedzUsuń
 6. W koncu sie doczekala mobbing mobbing i jeszcze raz mobbing zycze jej jak najgorzej koniec kropka

  OdpowiedzUsuń
 7. Tam powinna jeszcze polecieć nie jedna głowa mowa o biurach oczywiście bo brali pieniądze które im się nie należały a personel dostawał ochłapy dużo by jeszcze mówić na ten temat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj tak jest, kto siedzi najbliżej koryta, ja więcej zyskuje, czyli Paniusia Ola i najbliżsi jej współpracownicy.

   Usuń
 8. Kto to słyszał, żeby pieniądze covidowe dostali pracownicy administracyjni czyli biura. Te pieniądze należały się tylko personelowi, którzy ciężko pracowali przy podopiecznych i narażali swoje zdrowie dla dobra tych ludzi. Pracownicy biurowi siedzieli w domach niby pracowali zdalnie, a kasę zgarnęli i to pewnie o wiele większą niż personel. Teraz powinni zwrócić te wszystkie pieniądze i ponieść za to konsekwencje. W dpsie powinni pracować ludzie uczciwi i służący pomocą mieszkańcą, ludziom starszym, a nie cwaniaki i złodzieje, którzy patrzą się odkuć na dobrych i uczciwych ludziach

  OdpowiedzUsuń
 9. jaki mobbing w 15 to dopiero jest.....może i tam czas wymienić kadrę dowódczą...ich wysłać na granicę i niech pokażą jak potrafią zarządzać....Rambo na czoło

  OdpowiedzUsuń
 10. Jednym słowem tylko polecać ten dps.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatni bastion padł Teraz PiS ma już wszystkie posadki obsadzone swoimi ludźmi. To zwykła zagrywka polityczna. Daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf. Teraz połowa ludzi poleci a mowa miotła pisiorków obsadzi posadkami . Pani Ex deerektor była anty PiS no to straciła zaufanie władzy. Kto nie za pisem ten wyleci i posadek państwowych nie ma proste. Ale to smutne i żałosne mobbing śmiech mydlenie oczów ala nasz rząd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posadki dyrektorskie obsadza starosta a on jest w PSL

   Usuń
  2. Człowieku nawet nie wiesz co piszesz. Chyba, że jesteś jednym z pupilków P. Dyrektor , że rak zaciekle jej bronisz. Wszystkie pupilki z czystą satysfakcją pomagały P. Dyrektor w jej chorych działaniach.

   Usuń
  3. To żadna zagrywka polityczna. Proszę takich bzdur nie wypisywać. Dziwne, bo Pani ex Dyrektor jest z PSL i Pan Starosta też, który był jej pracodawcą. Żeby komentować należy mieć pełny wgląd do tego co się dzieje w dpsie. Jestem jednym z pracowników tego Domu. Dobrze wiem dlaczego straciła stanowisko. Mobbing tak jak najbardziej to prawda.Proszę swoimi nieprawdziwymi komentarzami nie wprowadzać ludzi w błąd.

   Usuń
 12. DPS w Biskupicach identyczna sytuacja ciekawe czy się ktoś zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gnębiła ludzi przez całe swoje życie, nie tylko w dps. Nie znam osoby, która życzyłaby dobrze tej pani. Tak, tak w końcu dosięgła ją sprawiedliwość, ale zdrowia, które zabrała wielu osobom nic nie zrekompensuje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Recydywistka. Za to samo wyleciała parę lat temu z DPS w Zduńskiej Woli. Nazywała się wtedy Mirkiewicz. Były zarzuty mobingu, alkoholu i niegospodarności. Cała załoga DPS ja oskarżyła.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nosił wilk razy kilka - ponieśli i wilka 😉

  OdpowiedzUsuń
 16. Zasłużyła...

  OdpowiedzUsuń