środa, 3 listopada 2021

Kolej Dużych Prędkości. Konsultacje dla mieszkańców Sieradza

Na 12 listopada zaplanowano konsultacje społeczne dla mieszkańców Sieradza (bez gmin ościennych) dotyczące planowanej trasy przebiegu Kolei Dużych Prędkości.


Spotkanie odbędzie się o godz. 13:00 w Szkole Podstawowej nr 10 (Al. Grunwaldzka 10 - sala gimnastyczna). Ze względu na obecne restrykcje, spotkania będą odbywały się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o. o. (CPK Sp. z o. o.) konsorcjum firm Multiconsult Polska Sp. z o.o., Arcadis Sp. z o.o., IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdański Sp. z o.o. opracowuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica Wrocławska – Wrocław Główny.

Jednym z elementów prac nad dokumentem są konsultacje z mieszkańcami gmin przez które przebiega planowana linia kolejowa. I tura konsultacji społecznych z mieszkańcami planowana jest w okresie listopad-grudzień 2021 roku.

Szczegółowe mapy przebiegi KDP w granicach administracyjnych Sieradza dostępne są na stronie investin.sieradz.eu.

Konsultacje społeczne umożliwią mieszkańcom, instytucjom branżowym oraz jednostkom samorządu terytorialnego:

 • zapoznanie się z wariantami przebiegów planowanej linii kolejowej,
 • zadanie indywidualnych pytań i uzyskanie na nie odpowiedzi,
 • wyrażenie własnej opinii na temat planowanej inwestycji w ramach odpowiedzi na pytania ankietowe, których analiza będzie mieć wpływ na wybór wariantu inwestorskiego – rekomendowanego do dalszych prac projektowych.

Zapraszamy i zachęcamy do wypełnienia ankiety i zgłaszania uwag. Otrzymane odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów prac. Ankieta dostępna jest online: Ankieta ONLINE

W ramach kolejnej tury konsultacji – w II/III kwartale 2022 r., zostaną przekazane Państwu do konsultacji uszczegółowione rozwiązania projektowe inwestycji, a także zostanie zaprezentowany wariant inwestorski, który wskaże bezpośrednio nieruchomości przez które zaplanowany został przebieg linii kolejowej.
 

9 komentarzy:

 1. W dzień roboczy, konsultacje zaplanowane na godzinę 13,kiedy wszyscy w pracy. Brawo. Brawo, po prostu brawo. Z pewnością pojawi się mnóstwo ludzi w wieku produkcyjnym p.wzgl. gospodarczym,ktorych problem ewentualnego wysiedlenia dotyczy bezpośrednio. Doskonały plan, naprawdę gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 2. PORONIONA INWESTYCJA, POCIĄGI PASAŻERSKIE LINIOWE JĘŻDZĄ PUSTE ,WIĘC TUTAJ JUŻ WIDZĘ JAK BĘDĄ PRZEPEŁNIONE.

  OdpowiedzUsuń
 3. mapki można porównać z aplikacją google maps tam widać dokładniej kogo wysiedlą lub w...ą na bruk jak zwał tak zwał .

  OdpowiedzUsuń
 4. W ankiecie online pierwsze pytanie jest już zaporowe dla starszych ludzi "Podaj adres e-mail", jak robić wał to z rozmachem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne oszustwo, tak jak z mega wielkim lotniskiem, w którym pracują znajomi i bija niezła kasę

  OdpowiedzUsuń
 6. Te tory są jak szprychy i tną place , nieruchomości, miasta i wioski. Mieszkańcy powinni zdawać sobie sprawę z tego że nie wiąże się to tylko z masakryczny spadkiem wartości działek i nieruchomości w pobliżu ale hałasem, hukiem przekraczającym normy. Nikt wam nie kupi części działek , pól które znajdą się po drugiej stronie. Nie kupi i nie zbuduje domu w pobliżu kilkuset metrów. A przejazdów jakoś nie ma w planach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konsultacje tylko miesiąc. A wywłaszczenia za grosze. Kupią tylko tyle ile pod tory potrzeba. Resztę wam zmienią w pas kolejowy. Z waszej ziemi. Nikt nie musi jej kupić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Będzie jak z wiatrakami w gminie Sieradz. Gmina wspierała prywatnego inwestora za podatek a okolicznym mieszkańcom od Jezior,po Kłocko aż po miejscowości oddalone po kilka kilometrów zrobiono prezent w postaci odmowy zgód na budowy domów jednorodzinnych. Wójt robi plan zagospodarowania przestrzennego w borach i lasach a budowy zatrzymano. Jakim prawem przez jego nieudolność narusza się nasze prawo własności. Wytycz granice 10 H nieudolny Wójcie i zrób w końcu szczegółowy plan razem z promieniem wokół wiatraków !

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.