piątek, 12 listopada 2021

Przedszkolaki „ZAŚPIEWALI DLA NIEPODLEGŁEJ”

Przedszkole nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im.”Jasia i Małgosi” w Sieradzu po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu".


10 listopada 2021r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup wiekowych uroczyście w swoich salach odśpiewały hymn państwowy.

Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania o symbolicznej godzinie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego upamiętnienia kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. 

Dzieci w ramach zabaw i zajęć edukacyjnych udekorowały przedszkole w barwach bieli i czerwieni, wykonały flagi i kotyliony, poznały zdarzenia z historii Polski sprzed stu lat oraz znaczenie słowa ”niepodległość”. 

Wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola udzielił się tego dnia patriotyczny nastrój. 

Udział w akcji to jedno z działań rozwijających świadomość narodową przedszkolaków oraz wzmacniających ich więzi emocjonalne z własnym krajem. Źródło Przedszkole nr 6.1 komentarz: