wtorek, 23 listopada 2021

Trwa przebudowa skrzyżowania przy ulicach Leszka Czarnego – Piłsudskiego i Łokietka

Trwa przebudowa skrzyżowania przy ulicach Leszka Czarnego i Piłsudskiego jak i na ulicy Łokietka w Sieradzu. Powstają tu wyniesione przejście dla pieszych. Utrudnienia w ruchu w miejscu prac potrwają do połowy grudnia.

Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości prowadzonych prac, proszę jednak o wyrozumiałość. Przebudowa tego skrzyżowania spowoduje uspokojenie ruchu w tym miejscu. Ograniczy prędkość pojazdów, co znacznie podniesie bezpieczeństwo na tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu, które znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie szkoły - mówi Mariusz Bądzior, Starosta Sieradzki.

Na wyniesionej tarczy skrzyżowania znajdować się będą trzy przejścia dla pieszych. Dzięki temu kierowcy zmuszeni będą zredukować prędkość jak przed typowym progiem zwalniającym. Pojawią się też lampy solarne doświetlające, aktywne znaki drogowe oraz kostka o specjalnej fakturze pozwalająca osobom niewidomym bezpiecznie zatrzymać się przed niekontrolowanym wejściem na drogę.

Poza skrzyżowaniem przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 podobne prace prowadzone są miejscowościach: Rzechta, Żelisław, Goszczanów, Warta oraz Błaszki. Prace będą realizowane również na terenie miasta Sieradza przy ulicach Łokietka oraz Reymonta.

Wszystkie inwestycje realizowane są w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Źródło Powita Sieradzki.


2 komentarze:

  1. Mózgi niech sobie przebudują! Po co tyle wzniesień jak piesi i tak chodzą jak święte krowy, wszędzie tylko nie po pasach!

    OdpowiedzUsuń
  2. z tymi wzniesieniami to pogłupieli

    OdpowiedzUsuń