niedziela, 28 listopada 2021

Z promilami za kierownicą

Niestety mimo apeli policji nie brakuje kierowców, którzy za kierownice wsiadają po alkoholu, w sobotę policjanci z sieradzkiej komendy wyeliminowali kolejnych bandytów, którzy wsiedli za kierowcę po wypitym alkoholu.

Pierwszego kierowcę, którego wyeliminowali policjanci, spowodował kolizję drogową, uderzając w przydrożne barierki we Wróblewie. 

Kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, po spowodowaniu kolizji opuścił swoje auto i zbiegł z miejsca zdarzenia, policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali kierowcę. Po zbadaniu młodego kierowcy okazało się, iż w jego organizmem jest 1,8 promila alkoholu. 

Kolejnego przestępcę policjanci ruchu drogowego wyeliminowali po tym, jak kierowca łamał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, przekraczał prędkość w terenie zabudowanym. 

Po zatrzymaniu samochodu policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, po zbadaniu okazało się, iż 60-letniu mieszkaniec Sieradza jest pod znacznym wpływem alkoholu, badanie wskazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 

Obaj kierowcy zostali zatrzymani na terenie gminy Wróblew, za jazdę pod wpływem alkoholu obaj kierowcy odpowiedzą przed sieradzkim sądem, za popełnione wykroczenia drogowego kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.