sobota, 18 grudnia 2021

"Hetman" rośnie w siłę

Miło nam poinformować iż oficjalnie klub piłkarski KS Hetman Sieradz nabył osobowość prawną i od nowego sezonu piłkarskiego 2022/2023 rozpocznie rozgrywki w piłkarskiej klasie B.


Klub istniejący od 2016 roku został założony przez studentów dziennikarstwa. Początkowo grał czysto amatorsko. W 2018 roku zaczął występować w  lokalnych turniejach piłkarskich. Jak powiedział nam w rozmowie wiceprezes klubu Dominik  Barczewski teraz nadeszła chwila na poważniejszy krok czyli rozgrywki o punkty w klasie B po to by jak najszybciej awansować do klasy A oraz chęć sprawdzenia się w Pucharze Polski. Na tą chwilę klub stara się także pozyskać sponsorów ale jak zdradził nam prezes klubu Kacper Michalak drużyna chce utrzymywać się ze składek członkowskich, będzie również starać się o dotacje i granty. Klub ma także wsparcie nieformalnych Osiedlowych Hetmanów (organizatorów ostatnich imprez na osiedlu Hetmańskim) we współpracy ze Stowarzyszeniem Sportowym "Wspólnota" Ryszarda Perki. 

Klub liczy też na darowizny od swoich kibiców. Ponadto funkcjonuje zbiórka internetowa, na którą będzie można wpłacać pieniądze na działalność klubu. 

LINK DO ZBIÓRKI  https://zrzutka.pl/6c8hsy

Trwa również nabór piłkarzy do drużyny, chętnie widziana młodzież. Kolejny krok to zdobycie licencji na boisko by móc rozgrywać swoje mecze. O tym gdzie drużyna KS Hetman Sieradz będzie rozgrywać swoje spotkania również poinformujemy na łamach naszego portalu. Do boju Hetman!

(Zdjęcia dzięki uprzejmości KS Hetman Sieradz)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz