czwartek, 30 grudnia 2021

Koncert sylwestrowy - Grohman Orchestra

Grohman Orchestra to 13-osobowa grupa muzyków, którzy na co dzień grają w Filharmonii Łódzkiej. Liderem zespołu jest Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ. Nazwa zespołu pochodzi od Henryka Grohmana, łódzkiego fabrykanta, mecenasa sztuki oraz kolekcjonera, posiadacza skrzypiec Stradivariusa.

Koncert sylwestrowy - Grohman Orchestra „KOCHAJMY!”

31 grudnia 2021r. (piątek), godzina 19:00

Bilety w cenie 50 zł (dostępne wyłącznie w kasie SCK - obecnie sprzedajemy bilety wyłącznie dla osób zaszczepionych)

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)


Po sukcesie projektu: Klasyka polskiej rozrywki Grohman Orchestra realizuje kolejny, tym razem z polskimi hitami o miłości.

- Przeszliśmy burzliwą dyskusję o kierunkach dalszej wspólnej pracy z Grohman Orchestra i finalnie zatrzymaliśmy się na opowieściach o miłości – mówi Tomasz Gołębiewski, szef Grohman Orchestra. -  Kochajmy, to wspaniała przygoda z polską piosenką gdzie melodie były piękne i wpadające w ucho.

W najpiękniejszych polskich romantycznych utworach, melomani odnajdą fragmenty ze słynnych oper, operetek i musicali oraz rockowych hitów. W nutach zaklęte zostały dźwięki West Side Story L. Bernsteina, Bolero M. Ravela, Walca a-moll F. Chopina, Hit the Road Jack R. Charlesa czy We are the champions Queen.

Przeboje w specjalnej ankiecie wybrali słuchacze Festiwalu Geyer Music Factory. Dzięki nim na playliście znalazły się piosenki: Hanki Ordonówny, Jana Kiepury, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołów Skaldowie, Lady Punk, Perfect, Dżem.

Projekt Kochajmy miał swoją premierę podczas sylwestrowego koncertu w Filharmonii Łódzkiej 2019, gdzie przy pełnej sali Grohman Orchestra zagrała dwa koncerty.

Zespół już rozpoczął koncerty z nowym repertuarem. Muzycy planują wydanie krążka, będzie to druga płyta po debiutanckiej Klasyce polskiej rozrywki.

Wydarzenie na facbook'u: https://fb.me/e/2MyS9Qrfg

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących COVID19, osoby które zakupiły bilet i posiadają potwierdzenie zaszczepienia, proszone są o zabranie go na wydarznie, będziemy prosić o okazanie przed wejściem.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.

(Źródło SCK) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz