sobota, 4 grudnia 2021

Nie żyje 13 latek potrącony wczoraj przez pijanego 27 latka - AKTUALIZACJA

Jak udało nam się ustalić zmarło 13 letnie dziecko potrącone wczoraj przez pijanego kierowcę na trasie Sieradz - Burzenin. Niestety mimo usilnych starań lekarzy z łódzkiego szpitala dziecko potrącone w wypadku zmarło. Pijanemu 27 letniemu kierowcy ze Zduńskiej Woli grozi do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca gdy wytrzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań  zostanie przesłuchany i prokurator postawi mu zarzuty. Nadmieńmy iż  sprawca śmiertelnego wypadku miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co sądzicie o tak niskiej karze dla podobnych sprawców? Zapraszamy do komentowania!

16 komentarzy:

 1. minimum dożywocie dla sprawcy

  OdpowiedzUsuń
 2. O Jezu co za tragedia dla rodziny, zabił im dziecko ... ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. sory ale śmierć za śmierć on wiedział że pijany wsiada do auta !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Żal i rozpacz rodziców dziecka jest przeogromna i nic i nikt nie jest w stanie tego zrekompensować żadnym odszkodowaniem dla rodziców ani karą dla sprawcy. Życia dziecka po prostu już nikt nie wróci. Niemniej ważne jest jedno, że kary za jazdę po pijanemu a tym bardziej z takim skutkiem kiedy traci ktoś życie jest zbyt łagodna...Bo czy rana w sercu rodziców zabliźni się po tych dwunastu latach? Czy zapomną o swoim dziecku? Czy zapomną krzywdę jaką wyrządził im sprawca? Choć w swoim sercu może wybaczą, ich dziecka nadal nie będzie. Gdyby zaostrzyć kary za jazdę pod wpływem, być może takich odważnych byłoby znacznie mniej. Może jeden z drugim spożywających nie wsiadłoby za kierownicę? Może osoby z ich otoczenia widzące taki fakt miałyby na tyle odwagi aby zgłosić ten fakt na policję i takich zdarzeń można byłoby uniknąć? Prawda jest taka, że zbyt często my jako osoby postronne dajemy na takie działania przyzwolenie poprzez swoją bierność. Jeśli nie ustawodawca, to może my zacznijmy działać i zgłaszajmy to na co się obecnie zgadzamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rocznie koszt utrzymania więźnia to ok 40tysięcy. Więzienie to nie kara dla takiego "człowieka". Może powinna być kara śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważam, że więzienia powinny zupełnie inaczej wyglądać, powinny być faktycznie kara, a nie odpoczynkiem. Z takimi gnidami to do kamieniolomow na dożywocie. Na 12 lat to moze iść siedzieć pijak co drzewo skasuje, a nie który potraci inna osobę a co dopiero ja zabije. Uważam też, że pasażer, który jedzie z pijanym powinien być także podciągnięty do odpowiedzialności i odpowiedzieć za współudział.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co za prawo w tym kraju, grozi mu do 12 lat, dożywocie bez możliwości wyjścia wcześniej. Nasze prawo w Polsce,po co iść zabić kogoś siekierą i dostać 25 lat jak można sobie łyknąć wsiąść w auto i rozjechać i dostać góra 12 lat.
  Tylko współczuć rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostanie więcej Alto było kradzione niebyl tyko piany ale też na prochach a do tego wcześniej siedział

   Usuń
 8. Kula w leb gnojowi w ogole tam z...ja na tej drodze mam tam dzialke to co sie tam dzieje to masakra a policji nie stwierdzono jak zawsze

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. 12 lat to zdecydowanie za mało taki przestępca powinien tak ciężko pracować żeby utrzymać siebie i więzienie

   Usuń
 10. Takiego parszywego śmiecia będziemy utrzymywać. Będzie żarł za nasze pieniądze,a chłopak nie żyje. Jemu zamiast życie się rozpocząć to się zakończyło. Śmierć za śmierć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do kopalni na dożywocie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przestrzelić kolana i łokcie i wypuścić na wolność bez prawa do świadczeń socjalnych a nie wsadzic do więzienia żeby żył jak paczek w maśle za nasze podatki

  OdpowiedzUsuń
 13. I co? Wyjdzie sobie po 12:latach albo wcześniej i będzie chodził sobie po ziemi i dalej to samo robił,a chłopak nie żyje.Kara śmierci dla takiego gnoja.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dożywocie dla gnoja

  OdpowiedzUsuń