czwartek, 2 grudnia 2021

Nowość w bibliotece! I Sieradzki Klub Gier Planszowych ALEA

Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia o godzinie 10:00 rusza I Sieradzki Klub Gier Planszowych. Spotkajmy się w czytelni dla dzieci i młodzieży Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Zapraszamy wszystkich powyżej 10 roku życia. Zapewniamy nowoczesne gry i dobrą zabawę, podczas której zapomnicie o komputerach i telewizorach.

Co będziemy robić?

Zapraszamy do gry, ale rywalizacja nie jest tu najważniejsza. Otworzymy się na zwykłą, przyjacielską rozmowę. Będziemy tworzyć nowe przyjaźnie. Przeżyjemy zabawne i emocjonujące chwile. Jednocześnie będzie to terapia za sprawą czasu wolnego od stresu. Będziemy ćwiczyć mózg, opracowując strategie i taktykę. Będziemy uczyć się dokonywania wyborów i przyjmowania konsekwencji, rozwiązywania problemów, umiejętności podejmowania decyzji. Będziemy tworzyć, budować, zdobywać, rywalizować face to face.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto wstąpić do Klubu Gier Planszowych, to przekonujemy: planszówki łączą ludzi o wspólnych zainteresowaniach, podczas spotkań przy planszy można usłyszeć całe mnóstwo anegdot, dowcipów i historii z życia wziętych. Planszówki są wyjątkowo skuteczne w kształtowaniu dobrych relacji koleżeńskich czy nawet przyjacielskich, to świetna zabawa integracyjna, sposób na rozwinięcie wyobraźni, a także na edukację przez zabawę. Gracze, szczególnie ci młodsi, mogą nauczyć się na przykład podstaw matematyki i logicznego myślenia. Gry pozwalają również nabyć zdolności panowania nad emocjami, rywalizacji i przywództwa, ćwiczą refleks i pamięć.

Gry przeniosą nas też w niczym nieograniczony świat wyobraźni, do różnych rzeczywistości, w których wcielać się będziemy w inne postacie. Wszystko jest w zasięgu ręki…

Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz