niedziela, 19 grudnia 2021

Pikieta w obronie wolnych i niezależnych mediów

W dniu 19 grudnia o godzinie 19:00 na sieradzkim Rynku od strony ul. Kościuszki odbył się protest w obronie wolnych i niezależnych mediów. Protest był zorganizowany przez struktury Platformy Obywatelskiej w powiecie sieradzkim. 


W całym kraju odbywają się dziś (19.12.2021 r) protesty w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy znanej jako lex TVN. Organizują je Fundacja Grand Press i Komitet Obrony Demokracji. W naszym mieście zorganizowała protest Platforma Obywatelska. O godzinie 19:00 na sieradzkim rynku zebrali się mieszkańcy Sieradza w liczbie ponad 100 osób by zaprotestować przeciw likwidacji stacji TVN i ataku partii rządzącej na wolne media w  Polsce. Jak mówi Arkadiusz Góraj rzecznik prasowy Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Sieradzu na pikiecie każdy mógł zabrać głos i powiedzieć co myśli o decyzji partii rządzącej dotyczącej TVN (TU MOŻESZ WYSŁUCHAĆ MP3) Na pikiecie było można usłyszeć wiele okrzyków sprzeciwu. Przemawiali chociażby Juliusz Góraj, Arkadiusz Góraj, Maciej Sulgan, Wiesław Gołębiewski, Anna Sikora, Arkadiusz Andrzejczak, Michał Pabich, Konrad Wilczyński oraz wielu przybyłych mieszkańców miasta. Co chwila były skandowane okrzyki "Wolne media, wolne media" oraz różne hasła anty PiS-owskie. Protest zakończył przemarsz zebranych mieszkańców dookoła rynku. Podczas trwania protestu policja nie musiała interweniować. Ustawa Lex TVN  czeka teraz na podpis prezydenta  Polski Andrzeja Dudy.

6 komentarzy:

 1. Darka nie było hmmmm szef mu nie kazał ???

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko wy i radio byliście ... łooooo to wolne media w Sieradzu jak nie wiem co.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie weźcie się do pracy, w głowach wam sie poprzewracało. O jaką wolność walczycie, przecież teraz kazdy klepie i komentuje co chce, jak chce i gdzie chce. Faktycznie nasz kraj a szczegolnie Sieradz jest ucięmięzony i skorumpowany medialnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolne media - szczujące za segregacją sanitarną. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Następny będzie "INTERNET " wtedy może i twardy elektorat pisu przejrzy na oczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. szambo na rynku w Sieradzu wybiło

  OdpowiedzUsuń