piątek, 10 grudnia 2021

Warta Sieradz "Darczyńcą" w Szlachetnej Paczce

Klub Sportowy Warta Sieradz przystąpił do akcji Szlachetnej Paczki i odmienił los pewnej rodziny z Gruszczyc. W dniu 10 grudnia zebrane przez KS Warta Sieradz paczki zostały przekazane do centrali wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Zebrane artykuły, rzeczy i prezenty dostanie Pani Kasia z Gruszczyc, która jest samotną mamą wychowującą dwójkę synów.


Szlachetna Paczka to coraz częściej rozpoznawalny program społeczny w Polsce. Działając od 2001 r. bazuje na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin żyjących biednie oraz mających duże problemy życiowe i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc i realnie pomagają potrzebującym i mającym ciężko rodzinom. 
    W tym konkretnym przypadku na paczki złożyły się wszystkie roczniki piłkarzy KS Warta Sieradz wraz z rodzicami juniorów, trenerami i zarządem klubu. Zostały zakupione artykuły, które były trzema kluczowymi potrzebami dla tej rodziny, czyli środki czystości, żywność oraz laptop, który posłuży do nauki dzieciom. Ponadto została zakupiona odzież dla synów, przybory szkolne, kołdra, poduszki, poszewki i ręczniki. Klub pomógł również w odnowieniu mieszkania, pozyskując sponsora, który przekazał farby do pomalowania wnętrz domu pani Kasi. Na zimę rodzina z Gruszczyc dostanie również ekogroszek do palenia w piecu. Znalazły się również szczególne upominki: dla mamy wymarzony zestaw filiżanek, dla Kacpra starszego z synów książki o tematyce informatycznej a dla Janka młodszego z synów puzle, rękawice i wymarzona piłka nożna. Dodatkowo dzieci dostaną jeszcze po Smartbandzie oraz klocki do składania. Udało się zebrać aż 28 paczek dla tej rodziny.
    Do paczki dołożyli się również sponsorzy: Biuro Rachunkowe Profit Magdalena Gabrysiak, PHU Robert Makota, FHU Robert Żakowicz, Wiktor Żakowicz, Beata Wyrębska, FHU Kopart Karolina Kamola-Woźniak, "Zabawki-maja".
    Wygląda na to że dla tej rodziny będą to wspaniałe święta dzięki całemu KS Warta Sieradz i ich wielkiemu sercu. Pamiętajmy warto pomagać innym. Wesołych Świąt!
3 komentarze: