poniedziałek, 27 grudnia 2021

Weto Prezydenta RP w sprawie ustawy Lex TVN

Prezydent Polski Andrzej Duda w dniu dzisiejszym zawetował ustawę medialną. O swojej decyzji poinformował przed chwilą na konferencji prasowej. Oto jego słowa. "Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i oddaję ją Sejmowi do ponownego rozważenia".


Od dłuższego czasu w Polsce odbywały się strajki i pikiety w obronie stacji TVN. Dużej liczbie społeczeństwa nie podobały się poczynania partii rządzącej w temacie ograniczenia wolności słowa i wolnych mediów. Prezydent RP Andrzej Duda wsłuchując się w głos zwykłego obywatela  jak i głos doradców rozważał dwa scenariusze. Pierwszym było skierowanie ustawy do TK drugim zwrócić ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia.  Wcześniej zapewniał  że będzie stał na straży "zasady wolności słowa i swobody prowadzenia działalności gospodarczej" i w razie potrzeby będzie korzystał z prawa weta. Tak też uczynił.Wybrał drugą opcję. Nie podpisał ustawy zwanej Lex TVN, zawetował ją i skierował ją  do ponownego rozpatrzenia przez posłów w Sejmie.  Teraz wszystko zależy od posłów na Sejm. Przypomnijmy, że prezydenckie weto Sejm może odrzucić większością kwalifikowaną 276 głosów.3 komentarze:

  1. No to kaczorek i jego banda się wściekła

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na to że ustawa umarła bo nie mają większości.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co by tu jeszcze ludziom na złość zrobić może by tak w państwie DEMOKRATYCZNYM I PRAWA wymyślić przymusowe szczepienia ???

    OdpowiedzUsuń