piątek, 7 stycznia 2022

Co z kamienicą na Krakowskim Przedmieściu ?

Kilka dni temu pisaliśmy o odpadającym tynku z jednych z kamienic w Sieradzu przy ulicy Krakowskie Przedmieście, są dalsze kroki w stosunki do prawnego właściciela.

W dniu interwencji strażników miejskich ( 3 stycznia ) na miejscu nie udało się im dotrzeć do prawnego właściciela kamienicy, gdyż osoba mieszka w Łodzi, z informacji jakie uzyskaliśmy w sieradzkiej straży miejskiej w dniu 5 stycznia, udało się skontaktować z prawnym spadkobiercą, który obecnej jest właścicielem tego budynku. 

O stanie budynku został również powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sieradzu, który już wszczął kontrole na tym obiekcie. 

Jak udało nam się ustalić, wynika, iż obecny właściciel obiektu nie przeprowadzał corocznych przeglądów stanu technicznego budynku, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym właściciel obiektu co roku musi przeprowadzać taki przegląd odpowiednich części budynku, chodzi tu między innym, przegląd elewacji, stanu rynien, stanu drzwi, okien czy instalacji kominowych. 

O przepisach budowlanych i obowiązkach osób odpowiedzialnych za stany budynków rozmawiam z Januszem Antczakiem Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Sieradzu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Osoba odpowiedzialna za kamienice na Krakowskim Przedmieściu ma w najbliższym czasie rozpocząć odpowiednie prace, które usuną zagrożenie dla mieszkańców Sieradza.
 

3 komentarze:

  1. To jeszcze napiszcie ile trzeba zapłacić za zajęcie pasa drogowego w celu dokonania napraw, i ile papierkologii z tym jest.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie tylko kamienica na krakowskim jest w opłakanym stanie również na kolegiackiej na wprost kościoła róg rycerskiej i warszawskiej tymi kamienicami nikt się nie interesuje a gdzie są dotacje do remontów takich kamienic jeśli już właściciel otrzyma to są to marne grosze nie wystarczające nawet na pokrycie jednej trzeciej kosztów

    OdpowiedzUsuń
  3. W kamienicy z balkonem na przeciwko wejścia do fary mieszkał we wojnę żołnierz SS z rodziną. Moja babcia była osobą do towarzystwa jego dziecka

    OdpowiedzUsuń