poniedziałek, 24 stycznia 2022

Sieradzcy policjanci dotarli na czas i zapobiegli tragedii

Szybka reakcja policjantów sieradzkiej patrolówki uratowała życie 25-latka, który próbował popełnić samobójstwo. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Policjanci mimo braku informacji o miejscu, w którym może znajdować się desperat, dotarli na czas. Dzięki ich zaangażowaniu nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

21 stycznia 2022 roku przed godziną 23.00 do dyżurnego zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która oświadczyła, że jej 25-letni syn chce popełnić samobójstwo. Podała jego rysopis oraz opis odzieży w którą mógł być ubrany. W sytuacji gdy zagrożone jest ludzkie życie, liczy  się każda minuta i jak najszybsze działanie. Dyżurny natychmiast do poszukiwań 25-latka zaangażował kilka patroli. Policjanci nie mieli żadnych informacji o miejscu, w którym może znajdować się desperat. Intuicyjnie, opierając się na własnym doświadczeniu przeszukiwali różne miejsca. Jeden z patroli pojechał sprawdzić torowisko niedaleko przystanku kolejowego Sieradz - Warta.  Na miejscu, policjanci zobaczyli świeże ślady męskich butów na śniegu. Poszli tym tropem i po około 500 metrach, na moście kolejowym zauważyli mężczyznę. Postanowili sprawdzić czy to szukany przez nich 25-latek. Jednocześnie mieli świadomość trudności interwencji, gdyż w każdej chwili mężczyzna mógł zdecydować się na desperacki krok. Policjanci umiejętnie zbliżyli się do niego i szybko sprowadzili mężczyznę w bezpieczne miejsce. O szczęśliwym finale poszukiwań powiadomili dyżurnego policji, który wezwał służby medyczne. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. W asyście policjantów mężczyzna trafił  do szpitala pod specjalistyczną opiekę. Dzięki szybkiemu i skutecznemu  działaniu sieradzkich policjantów nie doszło do tragedii. St. post. Ewelina Bereś i sierż. Dawid Bartosik to policjanci, którzy posiadają krótki staż służby. Jednak pomimo tego, wykazali się profesjonalizmem i udowodnili, że gdy w grę wchodzi ludzkie życie, liczy się spokój i opanowanie.

Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, każdego dnia w Polsce życie odbiera sobie kilkanaście osób. Pamiętajmy, że istnieją specjaliści i instytucje, które mogąc wesprzeć osoby, przechodzące ciężki okres i potrzebujące pomocy.  W takich sytuacjach można zwrócić się o wsparcie do psychologa, psychiatry, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://stopdepresji.pl.

Dostępny jest również interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz