czwartek, 6 stycznia 2022

Sypią się wysokie mandaty

Od pierwszego stycznia tego roku na terenie naszego kraju obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych, na terenie działania policjantów z sieradzkiej komendy posypały się już nowie wysokie mandaty.

Wysokość mandatów karnych nie była zmieniana od wielu lat, zmieniło się to 1 stycznia 2022 roku, od tego dnia obowiązuje nowy taryfikator za wykroczenia drogowe.

Dość drastycznie wzrosła kwota za mandaty, niesforni kierowcy mogą nawet otrzymać mandat w kwiecie 2500 zł, ale to nie wszystkie zmiany od 17 września, tak zwani recydywiści drogowi za kolejne takie same wykroczenie drogowe zapłacą o 100% większy mandat. 

Przykładowo, jeżeli kierowca ominie pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego, obecnie dostanie 1500 zł mandatu, od 17 września za podobne wykroczenie, jeżeli wcześniej był już karany za coś takiego, kierowcy grozi kara 3000 tys. zł. 

O zmianach w nowym taryfikatorze rozmawiałem z Magdaleną Matyszczak z sieradzkiej policji, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Niestety nieco gorzej nowy taryfikator oceniają piraci drogowi i ci, którzy mają ciężką nogę za kierownica. 

Zmiana dość ostro dotyczy również kierowców, którzy za kierownice wsiadają po jednym głębszym. 

Kierowca, który spowoduje kolizję po użyciu alkoholu, zostanie ukarany mandatem karnych w wysokości 2500 tys. zł, za spowodowanie kolizji, dodatkowo odpowie przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu. 

Na terenie działania KPP w Sieradzu, policjanci najwyższy mandat nałożyli na kierowcę który spowodował kolizje drogową, kierujący otrzymał mandat w kwocie 1500 zł. 

Co sadzicie o tak wysokich mandatach, zapraszamy do komentowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz