środa, 19 stycznia 2022

Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator grzywien. Oznacza to dużo większe restrykcje dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. O tym jak dotkliwe są to kary finansowe przekonali się również kierujący, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na drogach powiatu sieradzkiego.

Wraz z nowym rokiem obowiązuje nowy taryfikator grzywien za wykroczenia drogowe. Ich wprowadzenie spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu lekceważą obwiązujące przepisy. W ostatnich dniach „w ręce” policjantów sieradzkiej drogówki wpadło trzech kierowców, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami.

W Grabowcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego kierującego volkswagenem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 10 punktami karnymi. Natomiast mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych otrzymał  30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który w miejscowości Próba w obszarze zabudowanym jechał volkswagenem z prędkością 104 km/h. W takiej samej wysokości mandat został nałożony na 43-letniego mieszkańca Krakowa,  który kierując mercedesem, w Słomkowie Mokrym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Na jego konto „wpłynęło” ponadto 10 punktów karnych. Wszystkim trzem kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny! Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz