sobota, 5 lutego 2022

50 lat żyją razem

Siedem par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z uwagi na pandemię niestety nie wszyscy seniorzy mogli pojawić się na uroczystości zorganizowanej w Pałacu Ślubów w Sieradzu.  Pary otrzymały okolicznościowe medale od Prezydenta RP a od władz miasta życzenia i upominki

(Źródło i zdjęcia Urząd Miasta Sieradz)


To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Ze strony gospodarza uroczystości Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza, padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych dostojnych jubilatów.

- Miasto Sieradz ma to szczęście, że tych jubileuszowych uroczystości, tych osób, które w zdrowiu i szczęściu przeżyły ze sobą 50 lat jest dużo. W ciągu roku notujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu takich par. Jest to dla nas ogromna radość, że możemy w tych uroczystościach uczestniczyć. Na każdym z tych spotkań powtarzam, że jesteście Państwo żywymi świadkami, pokazującymi, jak warto żyć - mówił Paweł Osiewała.

W uroczystości udział wzięła również Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. - Dla mnie te uroczystości są bardzo wzruszające. Chciałbym Wam podziękować, że dajecie świadectwo, że bycie razem i rodzina są najważniejsze - mówiła przewodnicząca.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Pary zainteresowanie zdjęciami z uroczystości, mogą je pobrać tutaj. 

https://drive.google.com/drive/folders/1MKAib6InX3Jls8w5NF9p5rme-u-1HJcd
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz