niedziela, 13 lutego 2022

Dr Clown wsparł chorych z sieradzkiego szpitala

Fundacja Dr Clown już po raz szósty zorganizowała akcję pisania listów ze słowami wsparcia dla pacjentów.  W Sieradzu pełne dobrej energii listy trafiły do pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Pobyt w szpitalu dla każdego jest trudnym doświadczeniem związanym z niepewnością, utrudnionym  kontaktem z bliskimi, dużym stresem. Dlatego tak duże znaczenie w trakcie hospitalizacji ma pozytywne nastawienie. O to dbają Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, którzy wspierają pacjentów w procesie zdrowienia i motywują do walki z chorobą. Pomimo obostrzeń pandemicznych wciąż starają się pomagać chorym m.in. poprzez organizowane akcje społeczne. Z okazji Światowego Dnia Chorego już od sześciu lat wolontariusze przekazują na szpitalne oddziały kartki ze słowami wsparcia i otuchy. W akcję chętnie włączają się placówki szkolne i lokalne firmy.


 – W tym szczególnym dniu, jakim jest Światowy Dzień Chorego, kierujemy dobre myśli i słowa otuchy do wszystkich osób zmagających się z chorobami. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że życzliwe słowo dodaje siły i polepsza samopoczucie, tym samym poprawiając motywację do walki z chorobą. – mówi Katarzyna Kwapiszewska, koordynatorka akcji w Sieradzu. – W tym roku nasz oddział w Sieradzu obchodzi okrągłe, dziesiąte urodziny i z tej okazji zaprosiliśmy od udziału w akcji wiele szkół, placówek przedszkolnych. Udało nam się zebrać kilkaset kartek z dobrym słowem, które przekazaliśmy  pacjentom w sobotę 12 lutego. Wierzymy, że wywołają szerokie uśmiechy! – dodaje.


Także w dniu 12 lutego wolontariusze odwiedzili pacjentów pod oknami szpitala. Z ogromnym uśmiechem i wesołymi tańcami przekazywali pozdrowienia pod oknami Szpitala Wojewódzkiego zarówno w budynku głównym przy Armii Krajowej, jak i przy Starym Szpitalu ( Nenckiego)


To już szósta ogólnopolska edycja akcji pisania listów do pacjentów. W tym roku kartki z dobrym słowem trafią także do pacjentów szpitali w: Białymstoku, Poznaniu, Suwałkach, Zielonej Górze, Gdyni, Gdańsku, Hrubieszowie, Zamościu, Sosnowcu, Częstochowie i Łodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz