sobota, 12 lutego 2022

Konferencja prasowa PLatformy Obywatelskiej o „Nowym Ładzie”

W piątek 11 lutego Sieradzka Platforma Obywatelska zorganizowała konferencję prasową, na której poruszono tematy dotyczące „Nowego Ładu” i problemów, jakie z nim się wiążą.

W konferencji prasowej udział wzięli Michał Pabich, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie sieradzkim, Dorota Ryl, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego i Arkadiusz Góraj Radny Rady Miejskiej w Sieradzu. 

Michał Pabich przypomniał o tym, jak kilka miesięcy temu politycy partii rządzącej (PiS) rozdawali czeki dla samorządowców…. Te pieniądze oczywiście są potrzebne dla sieradzan i mieszkańców powiatu sieradzkiego. Jednak prawdę trzeba mówić do samego końca…. Kliknij, aby wysłuchać MP3.

Dorota Ryl, podczas konferencji poruszyła temat podatku PIT i ile straci takie miasta jak Sieradz z tego, że te podatki będą dużo mniejsze na miasta, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Arkadiusz Góraj na konferencji odniósł się do cent prądu i ile więcej za energie od nowego roku płaci urząd miasta Sieradza czy spółki miejskie. I tak urząd za megawatogodzinę w roku 2021 płacił 310 ., zaś od nowego roku jest nowa umowa i urząd za megawatogodzinę płaci już 497 zł, przykładowo MPWiK w roku 2021 za megawatogodzinę płaciło 269 zł zaś w 2022 roku już 509 zł. Kliknij, aby wysłuchać MP3.

Niesyte ktoś za tę wyższe rachunki za energię elektryczną w spółkach będzie musiał zapłacić, i najprawdopodobniej te koszty zostaną przerzucone na odbiorców wody czy ciepła w blokach, czy firmach, które działają na terenie Sieradza. Fot. Organizator.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz