poniedziałek, 7 lutego 2022

Policjanci w Sieradzu mają nowego Komendanta

7 lutego 2022 roku odbyła się uroczystość wprowadzenia insp. Piotra Bielewskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. Zbiórka odbyła się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina oraz zaproszonych gości. Nowy szef sieradzkich policjantów przywitał się ze sztandarem komendy oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska.

(Źródło KPP Sieradz)


Uroczysta zbiórka odbyła się  w siedzibie sieradzkiej jednostki, która z uwagi na ograniczenia związane z trwającym stanem pandemii miało charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Na uroczystości obecny był nadinsp. Sławomir Litwin - Komendant Wojewódzki Policji  w Łodzi, Mariusz Bądzior – Starosta Powiatu Sieradzkiego, Rafał Matysiak – Wiceprezydent Miasta Sieradza, Jarosław Kaźmierczak – Wójt Gminy Sieradz, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi - podinsp. Adam Kolasa, komendanci komisariatów, kadra kierownicza oraz funkcjonariusze sieradzkiej komendy.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości kom. Sebastiana Brzozowkiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi  Litwinowi. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Lektor odczytał rozkaz personalny powołujący insp. Piotra Bielewskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. Zgodnie z ceremoniałem nowy komendant sieradzkiej jednostki przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Sławomir Litwin w swoim wystąpieniu, podkreślił profesjonalizm i doświadczenie insp. Piotra Bielewskiego. Komendant wyraził również przekonanie, że kompetencje i dotychczasowy dorobek w służbie pozwolą na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim zadań.

Życzenia pomyślności i wielu sukcesów na nowym stanowisku złożyli Komendantowi insp. Piotrowi Bieleckiemu zaproszeni samorządowcy,  wyrażając nadzieję na kontynuację dotychczasowej bardzo dobrej współpracy w zakresie bezpieczeństwa w powiecie sieradzkim. Gratulacje Panu Komendantowi złożyła również delegacja kadry kierowniczej oraz policjanci sieradzkiej komendy. 

Insp. Piotr Bielewski podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu za docenienie jego dotychczasowej pracy i  okazane zaufanie, powierzając mu kierowanie sieradzką jednostką.

Inspektor Piotr Bielewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do służby w Policji, został przyjęty 16 maja 1994 r roku, a swoje pierwsze kroki stawiał w Oddziale Prewencji w Łodzi. W latach 1995-2013 był związany z Komendą Miejską Policji w Łodzi. Początkowo jako dzielnicowy Komendy Rejonowej Policji Łódź Śródmieście, następnie jako detektyw w Referacie I  Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W 2004 roku został kierownikiem Referatu I w Wydziale Kryminalnym tej jednostki, dwa lata później został Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Od 27  maja 2013 roku insp. Piotr Bielewski związany był z Komendą Powiatową Policji w Łasku, gdzie początkowo pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta, a następnie  decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi,  w dniu 12 marca 2014 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Łasku.

Wielokrotnie nagradzany, i wyróżniany odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi,  między innymi:

- Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę”

- Brązową, Srebrną i Złotą odznaką,  „Zasłużony Policjant.”

1 komentarz:

  1. Ciekawe czy dalej będzie żebranie pod marketami za 20zł za szmate na twarzy haha

    OdpowiedzUsuń