poniedziałek, 21 lutego 2022

Praca Gminnej Komisji ds. Szacowania Szkód w gminie Błaszki

Podczas silnego wiatru jaki wystąpił na terenie Gminy Błaszki 17 lutego br. największe straty poniosły 24 rodziny. Burmistrz Błaszek wystąpił o pomoc doraźną do Wojewody Łódzkiego w łącznej kwocie 126 000 zł dla poszkodowanych.

Uszkodzeniu uległo 66 budynków, w tym 32 budynki mieszkalne. Obecnie na terenie miejscowości dotkniętych przez wichurę trwają również prace Gminnej Komisji, która szacuje straty jakie dokonały się w gospodarstwach na terenie gminy. 

Komisja będzie pracowała również w dniu jutrzejszym. Jej zadaniem jest oszacowanie zniszczeń i sporządzenie stosownych protokołów. 

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Wojewodę Łódzkiego protokołów z pracy Gminnej Komisji, osoby poszkodowane będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na usuwanie szkód spowodowanych przez żywioł zarówno w budynkach mieszkalnych jak i gospodarczych. Pomoc dla tych rodzin wynosić będzie do 6 tys. zł jednorazowej zapomogi.

Osoby, które poniosły straty w wyniku nawałnicy, proszone są o zgłaszanie uszkodzeń do Urzędu Miejskiego w Błaszkach: pod nr tel:  43 829 09 48; 43 829 09 38. Źródło UMiG BłaszkiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz