sobota, 26 lutego 2022

Punkt pomocowy dla uchodźców z Ukrainy

Od poniedziałku, 28 lutego, rusza punkt pomocowy dla Ukraińców. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz sieradzkim Urzędzie Miasta przyjmowane  będą dary rzeczowe dla objętego działaniami wojennymi naszego sąsiada.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


- Planowana jest zarówno zbiórka dla Ukraińców, którzy przyjadą do Sieradza, jak również przygotowany zostanie transport darów dla obywateli Ukrainy, którzy pozostali w kraju - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.


Dary przyjmowane będą w budynku MOPS przy ul. Polnej 18/12 (w godzinach od 8 do 15) oraz w Biurze Obsługi Klienta UM Sieradz przy placu Wojewódzkim 1 (w godzinach od 7.30 do 15.30). Oba punkty pracować będą od poniedziałku do piątku


Jak wyjaśniają Krzysztof Bejmert, dyrektor MOPS oraz Grzegorz Delida, który koordynuje akcją, obecnie najbardziej potrzebne są:

•    materiały opatrunkowe,

•    żywność długoterminowa, hermetycznie zapakowana,

•    środki higieny (kosmetyki, środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, pasty do zębów, ręczniki, szczotki i szczoteczki, itd.),

•    nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, koce, materace, pościel itd.)

•    przybory szkolne, zabawki .


-  Możemy przyjmować także inne dary po wcześniejszym uzgodnieniu. W razie potrzeby lista darów będzie uzupełniana. Ważne, żeby były to rzeczy nowe - mówi Grzegorz Delida.


Uwaga! Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy innych niż wskazane w liście bez wcześniejszego uzgodnienia.


- Potrzebna jest również pomoc każdego, kto chce włączyć się do akcji. Niezbędne będzie również wsparcie wolontariuszy, którzy pomogą nawiązać kontakt z osobami, które przyjadą do Sieradza i będą chciały zostać tu na dłużej. Prosimy o zgłaszanie się  szczególnie osób które znają język ukraiński. Prosimy również o zgłaszanie się osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach osoby uciekające przed okrutnymi skutkami wojny - podkreśla prezydent.


Poszukiwani są: tłumacze, lekarze, psycholodzy, prawnicy, pedagodzy i inne osoby, które pomogą zadbać o prawidłowy rozwój dzieci.


Od poniedziałku zostanie uruchomiony specjalny adres mailowy, na który można wysyłać wszelki propozycje i informacje dotyczące działań pomocowych na rzecz Ukrainy: [email protected]


Wolontariusze, którzy w chcieliby włączyć się do akcji, mogą zgłaszać się do siedziby MOPS przy ul. Polnej 5 lub Polnej 18/20. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerami telefonów 43 651 14 02, 519 511 969.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz