piątek, 4 lutego 2022

Złodziej sklepowy nie uniknie odpowiedzialności

Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy ustalili i zatrzymali 30-letniego sprawcę kradzieży elektronarzędzi i artykułów przemysłowych w jednym z sieradzkich marketów. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1300 złotych. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Monitorując środowisko przestępcze kryminalni uzyskali informację, że w styczniu 2022 roku w jednym z sieradzkich marketów doszło do kradzieży elektronarzędzi oraz artykułów przemysłowych. 

Dzięki współpracy z personelem sklepu funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały, jak złodziej wszedł z wózkiem na teren sklepu, do którego włożył znajdujące się na półkach artykuły. Następnie przekroczył linię kas, nie płacąc za towar. W ten sposób wyniósł z marketu mienie o łącznej wartości ponad 1300 złotych. 

3 lutego 2022 roku policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież 30-letniego mieszkańca Sieradza. 

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Przyznał się do zarzucanych czynów i wyjaśnił, że skradzione przedmioty sprzedał przypadkowym osobom. 

Uzyskaną w ten sposób gotówkę 30-latek przeznaczył na alkohol i artykuły spożywcze. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. 

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz