środa, 16 marca 2022

Kumulacja przewinień drogowego bandyty

49-letni kierowca opla wpadł w ręce policjantów sieradzkiej drogówki, kiedy w terenie zabudowanym pędził z prędkością 153 km/h. Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a alkomat wskazał u niego prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Za przekroczenie prędkości dostał wysoki mandat. Odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

14 marca 2022 roku przed godziną 14.00 w miejscowości Tomisławice policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 103 km/h. Już po chwili rozmowy z kierowcą funkcjonariusze podejrzewali, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, bowiem 49-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przewinienie nieodpowiedzialnego kierowcy. Posiadał on orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przekroczenie prędkości 49-latek  został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” czy łamiąc zakaz prowadzenia pojazdów ryzykują nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol to przyczyna wielu tragedii na drodze. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz