wtorek, 29 marca 2022

Młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach była w Portugalii

W dniach 6-12 marca uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach wraz z nauczycielami przebywali w Portugalii. W malowniczym Porto realizowali zadania projektu Online school radio, w ramach programu Erasmus+. Razem z rówieśnikami z Macedonii Północnej, Turcji i Portugalii przygotowali   Talent Show, podczas którego prezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i plastyczne. Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie zachwyciły perfekcją wykonania, pomysłowością i oczywiście talentem. Młodzież z Polski wykonała fragment poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, przygotowanego we współpracy z uczniami z Porto.

(Źródło Powiat Sieradzki)


Podczas pobytu w Porto młodzież miała także warsztaty w szkolnym radiu, uczyła się emisji głosu, a efektem zajęć było nagranie tekstów popularnych piosenek w przekładzie na język ojczysty. Być może zrodził się jakiś talent radiowy...

Wszyscy uczestnicy programu mogli zobaczyć wspaniałe miasto z wieloma mostami, zwiedzić ratusz, Dom Muzyki, przyjrzeć się pracy profesjonalnych dziennikarzy w rozgłośni radiowej i porozmawiać z dziennikarzami. Najważniejsze jednak było spotkanie z innymi    ludźmi, długie rozmowy, wzajemna życzliwość. Niecierpliwie oczekujemy kolejnego spotkania w Macedonii Północnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz