środa, 23 marca 2022

Nieodpowiedzialni kierowcy nie unikną kary

W ostatnich dniach w ręce policjantów sieradzkiej drogówki wpadło kilku nieodpowiedzialnych kierujących. Aż pięć przewinień miał na swoim koncie 31-letni kierowca hyundaia. Oprócz złamania przepisów ruchu drogowego był on poszukiwany. Natomiast dwóch kolejnych kierujących za przekroczenie w terenie zabudowanym dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h straciło prawo jazdy i ukaranych zostało wysokimi mandatami. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek!


Każdego dnia policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkim użytkowników drogi. Jednym z wielu realizowanych przez nich zadań jest kontrolowanie czy kierowcy jeżdżą z dopuszczalną prędkością. Wysokie mandaty, które wprowadził nowy taryfikator nie odstraszają wszystkich kierowców. Część z nich niestety nadal nie zdejmuje nogi z gazu i jedzie z nadmierną prędkością.

20 marca 2022 roku około godziny 19.30 w miejscowości Grabowiec policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna początkowo próbował uniknąć kontroli i nie zastosował się do wydanego przez policjanta polecenia zatrzymana pojazdu. Za chwilę jednak zatrzymał się. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się jaki był prawdopodobny powód zachowania kierowcy. 31-letni mieszkaniec powiatu łaskiego był poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione przewinienia wobec 31-latka zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.    

19 marca 2022 roku około godziny 16.00 w miejscowości Tomisławice policjanci  zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę forda, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. 65-letniemu mieszkańcowi powiatu tureckiego zostało zatrzymane prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto „zostało zasilone” o 10 punktów karnych. W takiej samej wysokości mandat został nałożony na 40-letnią mieszkankę powiatu sieradzkiego, która kierując citroenem, w miejscowości Małków jechała z prędkością 107 km/h. Na jej konto „wpłynęło” również 10 punktów karnych.  Kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz