wtorek, 22 marca 2022

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie. Dzięki reakcji świadka wyeliminowany został z ruchu 44–letni kierowca, który jechał mazdą mając w organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. Dziękujemy za czujność i właściwą reakcję, które być może zapobiegły tragedii!

19 marca 2022 roku około godziny 10.00 na parking jednego ze sklepów w miejscowości Brzeźnio przyjechała mazda, za kierownica której siedział mężczyzna. Wspólnie z nim podróżowała również pasażerka. Świadek obserwował kierowcę i zaczął podejrzewać, że może być pod wpływem alkoholu. Szybko podszedł do niego i w rozmowie z nim wyraźnie wyczuł woń alkoholu. Natychmiast zainterweniował i wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Następnie zaalarmował dyżurnego policji i czekał na przyjazd mundurowych. Na  miejsce przyjechał partol złoczewskiego komisariatu, który przejął dalsze czynności. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy mazdy i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. Policjanci sprawdzili również sklepowy monitoring. Kamery zarejestrowały fakt kierowania mazdą przez 44-letniego mężczyznę. Kierowcy  zatrzymane zostało prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości prowadzi Komisariat Policji w Złoczewie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić  Policję o każdej  niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz