środa, 2 marca 2022

Policjanci zapobiegli pożarowi

Skuteczna interwencja policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego sieradzkiej komendy zapobiegła pożarowi. Ogień unosił z balkonu i zajął już elewację bloku mieszkalnego na jednym z osiedli. Funkcjonariusze szybko przedostali się na balkon i ugasili płomienie. Dzięki działaniom policjantom nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz większych strat materialnych.

2 marca 2022 roku po godzinie 14.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie  o pożarze balkonu w bloku mieszkalnym w Sieradzu. Skierowani na miejsce policjanci zobaczyli wydobywające się płomienie. 

Policjanci szybko przedostali się na balkon. Zobaczyli, że pali się plastikowy pojemnik. a ogień zajął już część elewacji. Mundurowi mając świadomość, że rozprzestrzeniający się ogień może stworzyć zagrożenie nie tylko dla mienia, ale również dla bezpieczeństwa mieszkańców, natychmiast przystąpili do działania i ugasili pożar.

Niedługo potem na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, która przejęła dalsze czynności. W tym czasie policjanci próbowali skontaktować się z lokatorami mieszkania, których jak się okazało, w tym czasie nie było. 

Kilka minut później przyszyła 24-letnia właścicielka, która była wyraźnie zaskoczona całą sytuacją. 

Jak ustalono, przed wyjściem paliła papierosa na balkonie, a niedopałek wyrzuciła do stojącego tam kosza. Za nieostrożne obchodzenie się z ogniem i złamanie przepisów dotyczących zapobiegania pożarom, kobieta została ukarana mandatem karnym. 

Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu st. sierż. Damian Owczarka i st. post. Jakuba Kołodziejczyka nie doszło do poważniejszego zdarzenia, które mogłoby spowodować nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, ale także poważnych strat materialnych. Źródło KPP Sieradz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz