poniedziałek, 28 marca 2022

Sieradzcy policjanci wzięli udział w koncercie charytatywnym dedykowanym Ukrainie

Policjanci z sieradzkiej komendy uczestniczyli w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Sieradzu. Przyświecał mu szczytny cel, jakim była między innymi zbiórka dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem uchodźców przekazywali ulotki i informowali w jaki sposób uchronić się przez zagrożeniami i gdzie szukać pomocy.

W obliczu tragicznych wydarzeń za naszą wschodnia granicą, w całej Polsce organizowane są różne przedsięwzięcia i formy wsparcia dla obywateli Ukrainy. 

Sieradzcy policjanci również angażują się w różnego rodzaju inicjatywy, aby pomóc ludziom dotkniętym konfliktem wojennym. Tym razem włączyli się w koncert charytatywny „Witajcie w naszej bajce” zorganizowany przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Sieradzu. 

W czasie jego trwania przeprowadzona była zbiórka pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla ukraińskich rodzin przebywających na naszym terenie.

 Mundurowi, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu informowali o potencjalnych zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się uchodźcy. Funkcjonariusze uświadamiali, aby pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, gdyż nie każdy kto oferuje pomoc ma uczciwe zamiary. 

Przestrzegali, że uchodźcy mogą stać się ofiarami handlu ludźmi lub innych przestępstw, szczególnie oszustw. Policjanci rozdawali  tematyczne ulotki w języku polskim i ukraińskim, zawierające szereg porad oraz informacje gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Źródło KPP Sieradz.


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.