czwartek, 14 kwietnia 2022

60-lecie SP nr 4 w Sieradzu

 - Warto inwestować w szkoły. Warto to robić dla naszych dzieci, dla naszego miasta i naszej przyszłości - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, podczas uroczystości związanych z 60-leciem istnienia Szkoły Podstawowej nr 4. Włodarz miasta nawiązał w ten sposób do 6,5 mln inwestycji, dzięki której sieradzka "Czwórka" na swój jubileusz otrzymała całkowicie nową salę gimnastyczną, kilka odnowionych pracowni a także wyposażenie, które ułatwi uczniom naukę.

Jubileuszowe uroczystości były okazją do podsumowań i spotkań dawnych nauczycieli szkoły i jej absolwentów. I to właśnie nowa sala gimnastyczna, na której odbywało się spotkanie, wywoływała największe emocje, przywołując wspomnienia związane z tą starą, małą salką. - Nasza koszykarska drużyna w 2003 r. zdobyła Mistrzostwo Polski, bo przeciwnicy byli zmęczeni bo ćwiczyli na dużych salach, a my, trenując na naszej małej, robiliśmy trzy kroki i byliśmy już pod przeciwnym koszem - żartowano nawet podczas występów artystycznych.

Tych sukcesów sportowych i medalistów zawodów krajowych i międzynarodowych sieradzka "Czwórka" ma bardzo wielu, wspominając tylko Artura Kozłowskiego, olimpijczyka, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski czy Annę Pacholak-Guzowską, utytułowaną lekkoatletkę. Teraz, co zgodnie podkreślali chyba wszyscy obecni na uroczystości, sportowa moc SP nr 4 w Sieradzu będzie jeszcze większa. A to nie wszystko, bo szkoła zyskała nowe zaplecze sportowe w postaci szatni, nowe pracownie: informatyczną, artystyczną, edukacji wczesnoszkolnej, matematyczną i zmodernizowaną bibliotekę. Na łączniku pomiędzy nową salą a budynkiem szkoły, pojawił się ogród. - Naszej jubilatce sprawiliśmy nie lada prezent, którego mogą jej pozazdrościć inne 60-tki. Zafundowaliśmy jej całą serię zabiegów odmładzających. Nowa sala gimnastyczna to nasza duma i dowód, że marzenia się spełniają – mówiła dyrektor SP 4 Renata Pawlikowska.

Pod wrażeniem inwestycji przeprowadzonych przez Miasto Sieradz był również Grzegorz Schreiber, marszałek Województwa Łódzkiego. - Jestem równolatkiem sieradzkiej "Czwórki" i chciałbym być taki nowoczesny i zinformatyzowany, taki piękny i wspaniały jak jest ta szkoła. Lata spędzone w szkole podstawowej pamięta każdy z nas. To pierwsze emocje, których nie zapomina się do końca życia. Wspomnienia szkolnych lat zostaną z Wami na zawsze - podkreślał marszałek.

Na rozbudowę i przebudowę sali gimnastycznej Miasto pozyskało 1,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu. Kolejne pieniądze popłynęły do Sieradza z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Łącznie dotacja wyniosła ponad 4 miliony złotych a łączne koszty inwestycji sięgnęły 6,5 mln zł. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz