sobota, 23 kwietnia 2022

Czy ulica Bohaterów Września jest torem przeszkód ?

W dniu 23 kwietnia sieradzkie ugrupowanie Platformy Obywatelskiej zrobiło happening polityczny w okolicach skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Bohaterów Września. Przedmiotem dyskusji stała się inwestycja miejska, która miała poprawić bezpieczeństwo mieszkańców ale stała się utrapieniem dla kierowców.


Mowa tu o wzniesieniach na przejściach dla pieszych. Zostały zbudowane trzy na odcinku pięciuset metrów na ulicy Bohaterów Września i spowodowały utrudnienia w życiu codziennym kierowców. Dla pieszych wzniesienia miały pozwolić bezpieczne przejść na drugą stronę ulicy poprzez spowolnienie pędzących samochodów. Jednakże samochody o niskim podwoziu mogą na tych wzniesieniach zostać uszkodzone. Niektórzy kierowcy wymyślili już sobie skróty by omijać te wzniesienia jadąc labiryntem parkingów i bocznych uliczek co do końca też nie jest bezpieczne. Dodatkowym  punktem zapalnym w tej sprawie jest koszt całej inwestycji, który wyniósł 979 811,61 zł. Kwota naprawdę robi wrażenie. O sprawie mówią przedstawiciele sieradzkiej Platformy Obywatelskiej Juliusz Góraj i Maciej Sulgan (wysłuchaj mp3)

A państwo jakie macie zdanie w tym temacie?
20 komentarzy:

 1. Pewnie tak drogo, bo projekt pewnie robiła rodzinka Pawełka, a pracę wygrała jakąś znajoma firma

  OdpowiedzUsuń
 2. Masakra jakaś na tym odcinku drogi

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz chociaż bezpiecznie można przez pasy przejść

  OdpowiedzUsuń
 4. Sieradzkie atrakcje.... to miasto jest ja niw wiem... gorsze niż wieś w średniowieczu... dziwne akcje, inwestycje... jak Wy tu żyjecie??

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam się czuje bezpieczniej, a wyścigowcy z wyścigówek niech zaczną wolniej jeździć

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy takim zakorkowaniu Sieradza tyle progów zwalniających ... bez sensu

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawie milion ??? co tak tanio ???

  OdpowiedzUsuń
 8. W zupełności wystarczyłaby jedna obok Żabki

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobrze bo debile jeździlły bardzo szybko. Dzieci co wracają ze szkoły nie mogły przejść bo jak się rozpędził to miał tam nawet 130 na godzinę.Super Prezydencie bardzo dobra inwestycja życie dziecka nie mawartości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś tu ma radar w oczach, albo sam sprawdził ile ^^

   Usuń
 10. Super bo jest teraz bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapewne żaden z Panów nie ma dziecka w wieku wczesnoszkolnym w SPG Sieradz nareszcie bezpiecznie brawo, a punktem zapalnym była prędkość waszych autek.

  OdpowiedzUsuń
 12. Te progi zwalniające to jest JEDNA WIELKA PORAŻKA I POMYŁKA! Wykonane są koszmarnie, firma która je robiła powinna stawiać babki z piasku w piaskownicy, a nie progi zwalniające... Ten przy mechaniku i Lidlu jest stanowczo za wysoki, a po za tym sypie się jak choinka po świętach... Jestem pewien, że te na BW to też porażka. A na pewno porażka jeśli chodzi o odcinek i odległość. A co do pieszych... Mogą mieć pasy 5m od siebie, a i tak przechodzą w miejscach niedozwolonych, nie wspomnę już o rowerzystach! A propos, kiedy wybory???

  OdpowiedzUsuń
 13. Ludzie odpiedzialni za to powinni iść do pudła

  OdpowiedzUsuń
 14. Nareszcie bezpiecznie, dziękujemy

  OdpowiedzUsuń
 15. Super nareszcie bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo dobrze powinno być więcej takich progów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo dobrze !! Wkoncu wariaty przestana jeździć !

  OdpowiedzUsuń
 18. Super w końcu bezpiecznie będą jeździć wolniej. Dziękujemy.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.