czwartek, 28 kwietnia 2022

Eliminacje regionalne do Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

26 kwietnia 2022 roku, na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbyły się eliminacje regionalne do XXIV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Jego współorganizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz WORD w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu. Celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jako uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków z ich udziałem. Jego założenia doskonale wpisują się w trwającą akcję informacyjno-edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Za nami eliminacje regionalne do Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się w minioną środę na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. 

Rozpoczął się on przywitaniem uczestników przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy kom. Jarosława Ryla oraz przedstawiciela sieradzkiego oddziału WORD – u – Tomasza Olejnika. 

W turnieju uczestniczyli również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – asp. sztab. Marzanna Boratyńska, asp. sztab. Szymon Pytel oraz mł. asp. Aneta Błędniak-Kolska. Omówiony został regulamin oraz przebieg poszczególnych konkurencji.  

W tegorocznej edycji rywalizowały 3 drużyny, tj. Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Sieradzu, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu oraz Zespół Szkól Zawodowych w Zduńskiej Woli. 

Rywalizujące ze sobą trzyosobowe drużyny zmierzyły się w trzech konkurencjach. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. Natomiast dwie kolejne konkurencje to jazda sprawnościowa samochodem oraz motorowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sieradz oraz egzaminator z sieradzkiego oddziału WORD –u.  Po zliczeniu punków z wszystkich konkurencji jury ogłosiło werdykt. 

Najlepszymi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Zduńskiej Woli, II miejsce zdobyła drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Sieradzu, natomiast  na III miejscu uplasowała się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu. 

Wszystkie drużyny rywalizujące ze sobą w eliminacjach regionalnych wezmą udział w Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 27 maja 2022 roku na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Źródło KPP Sieradz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz