piątek, 1 kwietnia 2022

Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 4 była w Macedonii

W ramach realizacji projektu “Europe takes a breath” programu Erasmus+ w marcu 2022 r. ośmioro uczniów i czworo nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu wzięło udział w spotkaniu projektowym w Macedonii Północnej. Gościła ich szkoła OOU „Kirij i Metodij” w Stajkovci.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Podczas pobytu w Skopje młodzież uczestniczyła w licznych warsztatach dotyczących zagrożeń dla środowiska naturalnego i sposobów ich zwalczania. Wspólnie za swoimi kolegami z Macedonii Północnej, Grecji, Włoch i Hiszpanii tworzyli plakaty, slogany, broszury oraz wiersze. Szlifowali także język angielski podczas wspólnej pracy i wielu przedsięwzięć.

Wyjazd był również świetną okazją do poznania kultury, tradycji i uroków natury Macedonii m.in. podczas wycieczek na Górę Vodno i do Kanionu Matka. Uczestników wyjazdu zauroczyła macedońska stolica z twierdzą Kale, słynnym Kamiennym Mostem i orientalnym Starym Bazarem.

Dla nauczycieli mobilność w Macedonii była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, porównania metod i technik nauczania, poznania systemów edukacji i realiów pracy w poszczególnych krajach partnerskich. Przede wszystkim, jak zgodnie podkreślają uczestnicy międzynarodowego spotkania, przyjemnie było spotkać się „na żywo”, po tym jak pandemia opóźniła realizację projektu i zmusiła uczestników do wirtualnego odbycia jednej z poprzednich mobilności w Hiszpanii.

Sieradzka „Czwórka” już przygotowuje się na przyjęcie gości z krajów partnerskich. Finałowa mobilność projektu odbędzie się w Sieradzu w połowie maja.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz