czwartek, 7 kwietnia 2022

Nieodpowiedzialni kierowcy nie unikną kary

Na drogach powiatu sieradzkiego policjanci zatrzymani kolejnych kierowców, którzy dopuścili się poważnych przewinień. Jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a kolejny jechał bez uprawnień, "na podwójnym gazie", przekraczając przy tym dopuszczalną prędkość. Obaj odpowiedzą za swoje czyny.

(Źródło KPP Sieradz)


6 kwietnia 2022 roku przed godziną 21.00 na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu patrol "drogówki" zatrzymał do kontroli osobowe renault, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei tuż przed północą na ul. Jana Pawła w ręce policjantów wpadł 23-letni kierowca forda, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o rozsadek. Przypominamy, że złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. W sytuacji kierowania pojazdem bez uprawnień, sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz