wtorek, 12 kwietnia 2022

Pijany, bez uprawnień uderzył w ciężarówkę i uciekł

Błaszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który bez uprawnień i „na podwójnym gazie” kierował renault. Uderzył w zaparkowaną ciężarówkę i uciekł. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili jego personalia i odnaleźli uszkodzony samochód. W jego odzieży znaleźli środki odurzające. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Kierowco pamiętaj-alkohol i narkotyki to przyczyna wielu tragedii na drodze !

9 kwietnia 2022 roku po godzinie 20.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na Placu Sulwińskiego w Błaszkach. Jak twierdził zgłaszający, nieznany mu kierowca uderzył w jego ciężarówkę i odjechał. 

Na miejsce skierowani zostali policjanci z błaszkowskiego komisariatu. Dzięki szybkiej reakcji i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili personalia osoby, która mogła spowodować kolizję. 

Podejrzewali, że mógł to być 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Policjanci sprawdzając pobliski teren, zauważyli w parku grupę mężczyzn. Wśród nich był typowany przez nich 33-latek. 

Na posesji jego znajomej policjanci odnaleźli również należące do niego renault, które posiadało liczne uszkodzenia. 

33-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży dealerkę z suszem roślinnym. Wstępne badanie wskazało, że była to marihuana. 

Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, jednak odmówił badania alkomatem. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 

W czasie przesłuchania 33-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Nie wykluczone, że po otrzymaniu specjalistycznej opinii odpowie on również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 

Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

33-latek nie uniknie również kary za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. W takiej sytuacji wysyłany jest wniosek o ukaranie do sądu, który może orzec grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą! Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” czy pod wpływem środków odurzających ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz