wtorek, 5 kwietnia 2022

Złodziej laptopa w rękach policjantów

Złoczewscy policjanci ustalili i zatrzymali 33-letniego sprawcę kradzieży laptopa oraz akcesoriów komputerowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości około 1000 złotych, które powróci do właściciela. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze złoczewskiego komisariatu monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że w styczniu 2022 roku w jednym z mieszkań w gminie Złoczew doszło do kradzieży laptopa oraz akcesoriów komputerowych. Pokrzywdzony wycenił straty na około 1000 złotych. 

Pracujący nad sprawa policjanci szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą. Podejrzanym był 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Mężczyzna ten często bywał w mieszkaniu pokrzywdzonego, gdzie odwiedzał spokrewnionego z właścicielem znajomego. 

Dalsze ustalenia policjantów wskazywały, że skradzione  mienie złodziej mógł wstawić do lombardu na terenie Sieradza. Te informacje potwierdziły się. W jednym w lombardów funkcjonariusze odzyskali skradzionego laptopa. 

Zabezpieczyli również dokument potwierdzający, że sprzedał go podejrzewany o kradzież 33-latek. Złodziej został zatrzymany przez policjantów w miejscu zamieszkania. 

Usłyszał on zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latek nie miał wcześniej konfliktów z prawem. 

Odzyskane przez policjantów mienie zostanie przekazane właścicielowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz