sobota, 14 maja 2022

Czytelnik Roku 2021 PBP w Sieradzu

W piątek 13 maja w powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Czytelnik Roku 2021.

W tym roku tytuł Czytelnika Roku 2021 w kategorii dzieci i młodzieży trafił do Adama Olejnika, w kategorii osób dorosłych tytuł Czytelnika Roku 2021 trafił do Pani Joanny Kurowicz-Kalisz.

To nie jedyna uroczystość, jaka odbyła się w piątek w PBP w Sieradzu. Przed wejściem do biblioteki odsłonięto rzeźby Marioli Wawrzusiak-Borcz przedstawiające sowy, ptaki, które od zawsze kojarzą się biblioteką. O konkursie i rzeźbach rozmawiałem z Małgorzatą Jurkowska dyrektorem PBP w Sieradzu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Wszyscy, którzy przybyli w piątek do PBP, mogli obejrzeć film „Rdza” w reżyserii Rafała Małeckiego, który opowiada pracę i życie Marioli Wawrzusiak-Borcz. 

Tuż po wręczeniu tytułu czytelnik Roku 2021 rozmawiałem z ich laureatami Panią Joanna Kurowicz-Kalisz, kliknij, aby wysłuchać MP3 i Adamem Olejnikiem i jego mamą Alicja Olejnik, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Mariola Wawrzusiak-Borcz, znana jest już mieszkańcom naszego miasta, gdyż jej prace były wystawiane w BWA w 2017 roku. 

O rzeźbach, jakie od dziś mogą oglądać mieszkańcy naszego miasta, rozmawiałem z ich autorką Mariolą Wawrzusiak-Borcz, kliknij, aby wysłucha MP3.

W bibliotece można oglądać również rzeźby z drewna przedstawiacie sowy autorstwa Mariana Spętanego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz