wtorek, 31 maja 2022

Motocyklista z kumulacją przewinień

37-latek kierował motocyklem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto jednoślad nie miał tablic rejestracyjnych i aktualnych badań technicznych. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

28 maja 2022 roku przed godziną 13.00 na ulicy Nowej w Sieradzu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który jechał bez kasku. Jednoślad nie miał tablicy rejestracyjnej. 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Od motocyklisty czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również, że motocykl nie miał aktualnych badań technicznych. 

Nieodpowiedzialny kierowca poniesie surowe konsekwencje. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 37-latek odpowie również za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, brak kasku ochronnego oraz tablicy rejestracyjnej.

Apelujemy do kierowców wszelkich pojazdów o rozsądek! Nietrzeźwość to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drogach. Źródło KPP Sieradz

 

1 komentarz:

  1. NA GŁUPOTE PIJANYCH LUDZÓW NIE MA SKUTECZNYCH KAR .

    OdpowiedzUsuń