poniedziałek, 16 maja 2022

ŚWIADKOWIE UJĘLI PIJANEGO KIEROWCĘ

Dzięki reakcji świadków wyeliminowany z ruchu został nietrzeźwy kierowca dacii. 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu wjechał do przydrożnego rowu i próbował uciec. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utarta prawa jazdy i wysoka grzywna. Dziękujemy za reakcję !

(Źródło KPP Sieradz)


13 maja 2022 roku około godziny 20.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Dębowiec w gminie Sieradz. Skierowany na miejsce patrol  zobaczył leżącą w przydrożnym rowie dacię, za kierownicą ktorej siedział mężczyzna. Zastali tam również  świadka zdarzenia. Kobieta oświadczyła, że będąc na terenie posesji zobaczyła poruszające się "wężykiem" auto. W pewnym momencie kierowca tego samochodu wjechał do rowu. Za  kierownicą dacii siedział mężczyzna, którego  wygląd ewidentnie wskazywał na to , że jest pod wpływem alkoholu. Razem z partnerem kobieta  próbowała odebrać piratowi drogowemu kluczyki ten jednak  nie chciał ich oddać  i cały czas próbował wysiąść z samochodu. Świadkowie udaremnili mu ucieczkę do czasu przyjazdu na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie wykazało się, że miał on ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Dziękujemy świadkom za szybką i skuteczną interwencję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać objętym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz