czwartek, 30 czerwca 2022

Kolejny drogowy bandyta trafił w ręce policji

45-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, mimo cofniętych uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę fiata mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Apelujemy o rozsądek!

28 czerwca 2022 roku przed godziną 19.00 policjanci złoczewskiego komisariatu patrolując miejscowość Barczew w gminie Brzeźnio zauważyli osobowego fiata, którego kierowca próbował zawrócić. 

Sposób wykonania manewru wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, że może być on pod działaniem alkoholu. Zatrzymali go do kontroli. Już po chwili rozmowy mundurowi byli pewni, że kierujący fiatem jechał na „podwójnym gazie”. Potwierdziło to badanie alkomatem, które wskazało, że 45-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się również, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jak również prowadzenie pojazdów pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 

Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywnę.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą! Źródło KPP Sieradz.

 

3 komentarze:

 1. Przypominacie, przypominacie a po Ligocie i Witowie ciągle jeździ gości w srebrnej Megance wiecznie pijany i nikt go nie łapie

  OdpowiedzUsuń
 2. To dlaczego pani/pan nie zglosi
  to obowiazek obywatelski zglosic taka sytuacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było już kilka razy zgłaszane na komendzie w Złoczewie i nikt nic z tym nie zrobił

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.