niedziela, 26 czerwca 2022

Mimo zakazu przez most na plażę

Koniec czerwca przywitał sieradzan falą upałów. Nic więc dziwnego że szukali oni ochłodzenia w dostępnych akwenach wodnych. Część z nich wybrała tradycyjne kąpielisko przy białym moście. Jest jednak małe "ale". Tak zwany "Biały most" jest terenem budowy i wstęp na niego jest zabroniony. 


Niestety części mieszkańcom to w niczym nie przeszkadza i pomimo zakazu ochoczo maszerują sobie przez most na  drugą stronę rzeki na plażę. Szkoda że spragnieni ochłody ludzie nie zdają sobie sprawy z faktu iż na tym moście barierki zabezpieczające jeszcze nie są zamocowane, stoją tylko prowizoryczne zabezpieczenia. Poza tym nie ma pewności czy liny trzymające most są dobrze naciągnięte i czy jest na tym moście na tę chwilę bezpiecznie bo to jest ciągle TEREN BUDOWY. Z drugiej strony firma remontująca ten most powinna go tak zabezpieczyć by postronne osoby nie miały możliwości wejścia na niego. 

    Według planu otwarcie sezonu plażowego ma nastąpić 3 lipca ale czy kilku osobowa firma remontująca most za kwotę około 2,6 mln zł zdąży z terminem, czas pokaże. Na razie natura ludzka wygrała z zakazem i sieradzanie odebrali most wcześniej rozpoczynając tym samym sezon plażowania nad rzeką Wartą ryzykując przy tym własnym zdrowiem i życiem. 
13 komentarzy:

 1. Brawo dla bez-mózgów, jak wam dziecko spadnie i zrobi sobie krzywdę to będziecie sobie pluć w twarz do końca życia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezmózg właśnie napisał ten komentarz.. Nikt samego dziecka nie puszcza przez most woec ten argument jest tępy jak i osoba która napisała komentarz.

   Usuń
  2. Chodziły dzieci same, sama to widziałam. Coś by się stało dopiero byłby lament ...

   Usuń
  3. Też widziałem że chodziły dzieci same, takie może 11 lat, bez pomyślunku a jak będzie tragedia to "łolaboga"

   Usuń
 2. Będą skarżyć miasto 🤣

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezydent osiewała myśli że wszyscy zarabiają co on, i każdego stać aby jeździć na termy lub baseny do łodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ma do tego prezydent można jechać od strony męki droga zrobiona ładny dojazd są Woźniki i nie tylko macie po prostu w dupie to że jest zakaz

   Usuń
  2. Wystarczy dojść na plażę od drugiej strony przez most kolejowy. Jest to sporo dłużej, ale jest bezpieczniej. Trzeba tylko chwilę pomyśleć, lecz dla chcącego nic trudnego.

   Usuń
 4. Zastanówcie się co robicie jak coś się stanie komuś spadnie z mostu będzie wielkie ale do firmy remontującej go ze barierek nie było a powinni podjechać i dawać po 500 zł mandatu

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem teraz powinien ktoś z urzędu miasta podjechać i na klitkę zrobić jedna i druga stronę i niech ludzie się martwią jak mają wrucic

  OdpowiedzUsuń
 6. w polsce to zaraz mandaty a jak by ktoś pomyślał o zastępczym przejściu na drugą stronę jak obecne jest w remoncie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli widać że piszę zakaz wstępu most w trakcie remontu po jaka cholere tam łazić.A potem mieć do kogoś pretensje jak coś się wydarzy.Wchodzisz na most remontowany sam bierzesz na siebie odpowiedzialność i wszystko

  OdpowiedzUsuń
 8. "- Nie będzie to przejście pełną szerokością mostu, ale chcemy żeby na czas letniego wypoczynku ludzie mieli taką możliwość - podkreśla włodarz Sieradza." To cytat z wypowiedzi Prezydenta z "posesji" z 22.06.2022. Co z tym "cząstkowym" przejściem Panie Prezydencie ? Znowu coś nie "zadziałało" , czy Pana słowa to pod tzw. "publikę", żeby brawa były ???

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.