sobota, 25 czerwca 2022

Noc Poezji i Muzyki spotkania autorskie i turniej jednego wiersza

Po oficjalnym otwarciu festiwalu i koncercie na sieradzkim Rynku dalsza część imprezy przeniosła się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradz gdzie również na wszystkich czekało wiele atrakcji.


Pierwszym gościem drugiego dnia festiwalu była Joanna Słodyczka pochodząca z Raby Wyżnej, zamiłowania jest regionalistką, dla tego nie mogło zabraknąć wierszy pisanych przez autorkę w gwarze Niżnego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania MP3 ze spotkania a autorką, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Kolejnym gościem tegorocznego festiwalu był Musa Czachorowski, poeta, autor dwunastu tomików poetyckich. Jego twórczość to połączenie dwóch światów i kultur, jest jednocześnie swojska i egzotyczna, i tak, jak poezja powinna – pozwala zajrzeć głębiej, dotknąć spraw ważnych. Kliknij, aby wysłuchać MP3 z Musa Czachorowskim. 

Następnym wydarzeniem był turniej jednego wiersza, w którym wystartowało 13 poetów z całego kraju, kliknij, aby wysłuchać MP3

Jurorzy, którymi byli w tym roku Joanna Słodyczka, Anna Baśnik i Musa Czachorowski, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało 10 wyróżnień. Trzecie miejsce w turnieju jednego wiersza Joanna Wicherkiewicz z Uniejowa, drugie miejsce zajął, Wojciech Hubner z Chechła II zaś pierwsze miejsce i Puchar Starosty Sieradzkiego zajęła Monika Milczarek z Sieradz z Grupy Poetyckiej Desant. 

Kolejnymi punktami festiwalu była prezentacja Grupy Poetyckiej Desant i poetycki Hyde Park. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy. 

Po ogłoszeniu wyników turnieju jednego wiersza rozmawiałam z Joanną Słodyczką o tym, czy ciężko było wybrać najlepszy wiersz, kliknij, aby wysłuchać MP3.1 komentarz:

  1. Fajna relacja, dzięki tej redakcji mimo iż nie byłam na imprezie czuje się jak bym tam była, dzięki

    OdpowiedzUsuń