poniedziałek, 6 czerwca 2022

Piknik mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Policjanci z sieradzkiej komendy oraz Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu przygotowali dla najmłodszych Mundurowy Dzień Dziecka. Zaproszonym gościom z sieradzkich podstawówek organizatorzy zapewnili dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Wiele emocji wywołał pokaz tresury psa służbowego, taktyk i technik interwencji czy też policyjnej musztry. Uśmiech i radość na twarzach dzieci, wspólne tańce z Komisarzem Błyskiem i policjantami, świadczyły o tym, że zabawa była naprawdę świetna.

O obchodzonym 1 czerwca święcie najmłodszych pamiętali również policjanci. Mundurowi z sieradzkiej komendy oraz Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s Sieradzu przygotowali dla nich Mundurowy Dzień Dziecka. 

Dzięki bogatej ofercie atrakcji przygotowanych przez organizatorów, piątkowe przedpołudnie, 3 czerwca 2022 roku upłynęło pod znakiem wielu wrażeń i emocji. Wyjątkowych gości przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu mł. insp. Cezary Kacprzak oraz Kierownik Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu podinsp. Sławomir Olczyk. 

Wielką radość i uśmiech na dziecięcych twarzach wywołał  Komisarza Błysk, który od początku był tłumie oblegany przez najmłodszych. Piknik rozpoczął pokaz tresury psa służbowego Lupo. Mł. asp. Łukasz Wrzosek zaprezentował zebranym posłuszeństwo swojego czworonożnego partnera. Wszyscy podziwiali  jak Lupo wykonuje komendy swojego pana  czy też pokonuje tor przeszkód. 

Niezwykle emocje towarzyszyły kolejnej prezentacji jakim był pokaz technik i taktyk interwencji. Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski z „ekipą” słuchaczy z ośrodka szkolenia pokazali techniki obrony i obezwładniania napastnika, w tym również w przypadku ataku niebezpiecznym narzędziem. Dzieci podziwiały również musztrę policyjną, którą zaprezentowali słuchacze z ośrodka szkolenia pod dowództwem nadkom. Piotra Szumowskiego. 

Niespodzianką dla naszych milusińskich była możliwość wzięcia udziału w musztrze. Po krótkim instruktażu grupa ochotników ustawiła się w szyku i wspólnie z policjantami maszerowała równym krokiem, wykonując komendy dowódcy. Po pokazach na naszych gości czekały kolejne atrakcje. 

Oczywiście na policyjnym pikniku nie mogło zabraknąć sprzętu wykorzystywanego w służbie. Można było zobaczyć radiowozy, motocykle i policyjną „więźniarkę”. Dzieci chętnie siadały za kierownicą policyjnych wozów z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części  wyposażenia oraz akcesoriów wykorzystywanych w służbie. Wiele emocji wzbudzało zakładanie kajdanek. 

Swoje stoisko miał również technik kryminalistyki, który na specjalnie przygotowanych kartach „Daktyloskopia na wesoło” wykonywał dzieciom odciski palców. Dzieci chętnie odwiedzały również stoisko malowania twarzy, gdzie mogły ozdobić buźkę wybranym kolorowym  rysunkiem. 

Ciekawym punktem była  wystawa umundurowania policyjnego przygotowana przez Łódzką Grupę Wojewódzką IPA. Dzieci mogła zobaczyć dawne mundury, rożnego rodzaju  emblematy i odznaczenia  wykorzystywane zarówno w naszej formacji, jak również w Policji innych krajów. Najmłodsi chętnie przymierzali różnego wzory policyjnych czapek, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. W tle pikniku rozbrzmiewała wesoła muzyka, a prowadząca uroczystość ml. asp. Bożena Grobelna wspólnie z   Komisarzem Błyskiem zachęcali do zabawy. 

Dzieci z policjantami zatańczyły „Kaczuszki” czy też  „Macarenę”. Była też zabawa w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka, który zabierał wszystkich napotkanych po drodze pasażerów. 

Na policyjnym pikniku nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko pierwszej pomocy przedmedycznej. Na początek dzieci wysłuchały krótkiego instruktażu jak wykonać podstawowe czynności ratujące życie. Następnie przechodziły do ćwiczeń praktycznych. Wykorzystując fantomy uczyły się jak wykonać reanimację, co zrobić w przypadku różnego rodzaju zranień czy urazów.

 Wielu było  chętnych, aby położyć się na specjalistycznych noszach i uczestniczyć w symulacji transportu osoby poszkodowanej. 

Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem oraz elementem odblaskowym, który ufundował Łódzki Zarząd IPA. Wielu naszych milusińskich już  zadeklarowało, że w przyszłości chcą zostać policjantami. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz