piątek, 24 czerwca 2022

Wyrok 12-lat pozbawienai wolności dla drogowego mordercy

W piątek 24 czerwca w Sądzie rejonowym w Sieradzu zapadłą wyrok w głośnej sprawie Stanisława K., który spowodował wypadek drogowy, w którym zginęło 13-letnei dziecko.

Sędzia Beata Nejman, która prowadziła tę sprawę, skazała na najsurowszy możliwy wyrok, jaki mógł zapaść w tej sprawie, Stanisław K. został skazany na 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, dodatkowo sąd orzekł nawiązki na rzecz rodziców poszkodowanych chłopców po 10 tys. Zł zaś na rzecz Marcela, który przeżył ten wypadek kwotę 2 tys. zł. 

Przypominamy, do wypadku doszło 3 grudnia 2021 roku, na drodze między Sieradzem a Burzeninem na wysokości wsi Bogumiłów. 

Jak się okazało, 28-letni sprawca tego wypadku był pod znacznym wpływem alkoholu, badanie wskazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu, dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowani pojazdami. 

Według ustaleń biegłych sprawca poruszała się samochodem z prędkością 97 kilometrów na godzinę, małoletni poruszali się rowerami prawidłowo, lecz nie mieli żadnej szansy, aby uniknąć tego wypadku. 

Sędzia Nejman nie zgodził się ze słowami obrony, że oskarżony prowadził ustabilizowany tryb życia, ostatni raz zakład karny opuścił on 3 lutego 2021 roku. 

W ocenie sądu oskarżony jest osobą zdemoralizowaną, regularnie wkraczając na drogę przestępczą. Wyrok nie jest prawomocny, strona przysługuje prawo wniesienia apelacji w ciągu 14 dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia wyroku. 

Nie wykluczone jest, że apelacje wniesie obrońca oskarżonego Stanisława K. 

7 komentarzy:

 1. krzesło elektryczne powinno być dla tego bydlęcia, to nie człowiek

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to jest 2tys śmiech na sali równo wszystkim po 10tys albo więcej

  OdpowiedzUsuń
 3. Zutylizować frędzla.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech skurwiel zgnije w więzieniu za krzywdę jaką wyrządził matce i ojcu tego dziecka i przyjacielowi mojego syna a żona pana Stanisława powinna wstydzić się że tak łgała przed sądem i zrobiła z niego wspaniałego ojca i narzeczonego sama ma dziecko

  OdpowiedzUsuń
 5. nie za duzy wyrok? masakra;/ dozywotka! chore prawo.. teraz jak masz wroga i chcesz go kropnac, to tylko go przejechac, nie ze z nozem czy cos, bo wtedy dozywotka.. a on jeszcze moze za dobre sprawowanie wyjdzie wczesniej MORDERCA!

  OdpowiedzUsuń
 6. 12 lat to chyba jakiś żart, jeszcze do tego zaliczą mu areszt. Śmierć za śmierć. To bydlę zabiło chłopca. Mój syn jeździł z nim grać w piłkę. Pospolity bandyta. Oby zajęli się nim odpowiednio za kratami.

  OdpowiedzUsuń