czwartek, 21 lipca 2022

Działania Prędkość na terenie województwa łódzkiego

W najbliższy piątek, 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. W tym dniu na wielu drogach naszego województwa policjanci drogówki wyposażeni w mierniki prędkości prowadzić będą kontrolę przestrzegania przepisów. Również grupa SPEED w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w videorejestratory pod lupę weźmie prędkość kierowców.

22 lipca 2022 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.  Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, w ostatnim czasie  jest przyczyną ok. 21% wypadków drogowych. Niestety dane statystyczne za okres trwających wakacji  są bezwzględne, w 215 wypadkach drogowych na terenie naszego województwa zginęło aż 18 osób. W tym dniu mundurowi  skupią  się w szczególnie  na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Pamiętajmy!

W ruchu drogowym często bywa tak,  że sytuacje z którymi możemy się spotkać, są dość   dynamiczne i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem,   co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci ruchu drogowego, a w szczególności mundurowi  z  grupy „SPEED”, pełniący służbę  w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą nie zauważane. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim na stosowanie do  dopuszczalnych limitów prędkości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz