środa, 20 lipca 2022

Już w niedzielę kolejna odsłona "Kulturalnego Rynku"

Już 24 lipca 2022 (niedziela) o godzinie 18:00 na sieradzkim Rynku odbędą się koncerty w ramach cyklu "KULTURALNY RYNEK". A wystąpią: Adam Golicki Trio & Fernando Saunders Band.


Adam Golicki Trio:

Nowe trio Adama Golickiego z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Grzywaczem na gitarze i Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie i gitarze basowej, to muzyczna propozycja dla miłośników kameralnego jazzu.

Materiał muzyczny na płytę „Reflections” został skomponowany specjalnie z myślą o wspomnianych muzykach, z którymi perkusista współpracuje od wielu lat. Napisane utwory są bardzo nastrojowe, nostalgiczne, a i czasami dynamiczne, tak, aby ukazać piękno prostych melodii, ale i możliwości całego Trio. Płyta Adama Golickiego jest również ukazaniem lidera nie tylko, jako perkusisty, ale również jako kompozytora na skład kameralny.

Maciej Grzywacz – gitara

Piotr Lemańczyk – gitara basowa i kontrabas

Adam Golicki – perkusja

Fernando Saunders Band:

Fernando Saunders – legenda basu, wokalista, gitarzysta i producent. Najbardziej znany ze współpracy z J. Mc Laughlinem i Lou Reedem. Na liście jego współpracowników znajdują się takie nazwiska jak: Marianne Faithfull, Joan Baez, Slash, Gavin Friday, Tori Amos, Pat Benatar, Steve Winwood, Jimmy Page, John McLaughlin, Heart, Jan Hammer, Luciano Pavarotti, Eric Clapton, Jeff Beck, Ron Wood.

Organizator: Sieradzkie Centrum Kultury.

1 komentarz: